Najnowszy iPhone przegrał z Samsungami i Pixelami

Newsy
Opinie: 0
W USA iPhone spadł na 3 miejsce pod względem prędkości pobierania, w Polsce nadal rządzi

Speedtest.net (Ookla) opublikował kolejny raport analizujący prędkość pobierania danych przez smartfony na rynku amerykańskim.

Nastąpiła istotna zmiana na podium - iPhone 14 Pro Max spadł z pierwszego miejsca na trzecie.

Pierwsze miejsce zajął Samsung Galaxy Z Fold4 z medianą prędkości pobierania danych wynoszącą 147,24 Mbps, a drugie Pixel 7 Pro z wynikiem 137,11 Mbps.

iPhone 14 Pro Max zajął trzecie miejsce osiągając 133,84, a mniejszy iPhone 14 Pro uzyskał 130,14 Mbps.

W przypadku prędkości wysyłania danych iPhone 14 Pro Max został pokonany przez Pixel 7 Pro z wynikiem 15,53 Mbps, ale różnica była marginalna, bo wynik osiągnięty przez iPhone’a to 15,39 Mbps.

Warto także odnotować, że sumarycznie smartfony Samsunga przejęły prowadzenie z przewagą 7 Mbps nad telefonami Apple osiągając 79,43 Mbps w porównaniu do 72,62 Mbps.

Jaka może być przyczyna zmiany wyników i spadku iPhone’a? Warto zauważyć, że iPhone 14 Pro Max w trzecim kwartale 2022 roku osiągnął medianę prędkości pobierania na poziomie 147 Mbps, a więc taką, z jaką obecnie Samsung znajduje się na pierwszym miejscu. Prawdopodobnie więcej telefonów Apple trafiło na tereny mniej zurbanizowane, o słabszym zasięgu, co wpłynęło na pogorszenie wyników.

Jak informowaliśmy parę dni temu w Polsce sytuacja wygląda inaczej – cztery pierwsze miejsca pod względem mediany prędkości pobierania zajmują u nas telefony Apple.

Sumarycznie wszystkie telefony Apple mają przewagę ponad 11 Mbps nad telefonami Samsunga, jednak mediany prędkości pobierania są u nas niższe niż w USA i nie przekraczają 80 Mbps.

USA

W USA iPhone spadł na 3 miejsce pod względem prędkości pobierania, w Polsce nadal rządzi

W USA iPhone spadł na 3 miejsce pod względem prędkości pobierania, w Polsce nadal rządzi

Polska

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: