Wyniki SpeedTest.pl we wrześniu - T-Mobile jest wciąż liderem

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Wyniki SpeedTest.pl we wrześniu. Którego operatora wybrać?

We wrześniu użytkownicy największej polskiej platformy pomiarowej SpeedTest.pl wykonali prawie 2,8 miliona testów. Z czego 2 220 863 pomiarów wykonano za pomocą aplikacji webowej, a 582 826 w aplikacjach mobilnych.

Ranking ogólny

Dwaj najszybsi operatorzy, tj. INEA i Toya, odnotowali znaczące wzrosty średnich prędkości danych. Ponadto INEA przekroczyła próg 150 Mbit/s. Natomiast Toya, której klienci już od miesiąca korzystają z komercyjnej wersji usługi TOYAnet 1000, pobierali dane ze średnią prędkością powyżej 140 Mbit/s. 

Internet mobilny

Wrześniowy ranking przygotowany na podstawie wyników testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnych pokazuje, że najszybszy internet mobilny w Polsce dostarczany jest przez T-Mobile. Dalsze miejsca na podium zajęli Orange oraz Play. Przy czym różnice pomiędzy poszczególnymi miejscami są niewielkie. Rozpiętość wyników pomiędzy 1 i 3 miejscem nie przekracza 1,6 Mbit/s.

W rankingu nieuwzględniający wyników testów wykonanych w roamingu krajowym, prowadzi Play.

LTE

Wszyscy operatorzy, którzy znaleźli się na podium odnotowali wzrosty średnich prędkości pobierania danych. Z kolei Plus, który znajduje się na 4 miejscu, odnotował spadek.

We wrześniowym zestawieniu sieci LTE nieuwzględniającym wyników testów wykonanych w roamingu krajowym pierwsze miejsce również zajmuje T-Mobile. Z kolei Orange i Play są na drugiej pozycji.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: