Spotkanie Prezesa URTiP z przedstawicielami europejskich regulatorów

Newsy
Żródło: URTiP
Opinie: 11

W dniu 18 czerwca 2002 r. w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty odbyło się spotkanie przedstawicieli europejskich regulatorów, zorganizowane w ramach projektu Phare 1999 "Dostosowanie polskich ram regulacyjnych w dziedzinie telekomunikacji i poczty do wymagań rynku wewnętrznego Unii Europejskiej".

W spotkaniu udział wzięli:

 • Witold Graboś - Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty

 • David Edmonds - Dyrektor Generalny Oftela (Office of Telecommunications - brytyjski urząd regulacyjny)

 • Nils Gunnar Billinger - Dyrektor Generalny PTS (Swedish Post and Telecom Agency - szwedzki regulator)

 • Conrad Almeida - Dyrektor ds. Współpracy z Zagranicą RA (Radiocommunications Agency - brytyjska Agencja Radiokomunikacyjna).

Celem spotkania Prezesa URTiP z Dyrektorami Generalnymi Oftela i PTS oraz Dyrektorem RA była wymiana doświadczeń w dziedzinie regulacji rynku telekomunikacyjnego i pocztowego oraz omówienie konwergencji nowych technologii w telekomunikacji. W trakcie obrad omówiono następujące zagadnienia: efektywny rozwój rynku i sprostanie potrzebom klientów, promowanie inwestycji i konkurencji, ocena działań regulatora, rola regulatora w kształtowaniu cen, konwergencja technologii w telekomunikacji, radiofonii, telewizji i Internetu (np. ustanowienie Ofcom w Wielkiej Brytanii), a także przyszłe zadania w dziedzinie regulacji poczty.
 
W ramach projektu Phare 1999 "Dostosowanie polskich ram regulacyjnych w dziedzinie telekomunikacji i poczty do wymagań rynku wewnętrznego UE" (PL99/IB/OT-03) przeprowadzana jest harmonizacja zasad regulacji polskiego rynku telekomunikacyjnego, radiokomunikacyjnego i pocztowego z wymogami acquis Unii Europejskiej. Komponenty umowy twinningowej obejmują m.in. nadawanie, multimedia, połączeń międzyoperatorskich, współpracę URTiP z innymi organami i organizacjami, promowanie konkurencji w telekomunikacji. W 2002 r. projekt będzie znajdował się w końcowej fazie realizacji.
Część projektu dotycząca współpracy bliźniaczej jest realizowana we współpracy Prezesa URTiP z niezależnym regulatorem brytyjskim i szwedzkim - Oftelem i PTS. W ramach tej części przewiduje się jeszcze organizację kilku podsumowujących misji eksperckich, seminariów i szkoleń, a także prace związane z przeglądem zrealizowanych działań i zaplanowaniem końcowych działań korekcyjnych. Współpraca bliźniacza miała trwać do końca czerwca br., ale planowane jest przedłużenie jej do końca listopada 2002 r. 
W części inwestycyjnej projektu trwają prace związane z przygotowaniem i zainstalowaniem systemu informatycznego do zarządzania widmem częstotliwości. Raporty z postępów prac są co miesiąc przygotowywane przez wykonawcę, aprobowane przez URTiP i przekazywane Jednostce Finansująco-Kontraktującej. Zgodnie z planem, prace w części inwestycyjnej powinny zakończyć się w lipcu 2002 r. przekazaniem produktu i raportu końcowego z prac.

Opinie:

Opinie archiwalne (11):

Komentuj

Komentarze / 11

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Vonnegut pisze: 2002-06-19 20:09
  hehe pierwszy... ;):D:P
  0
 • Users Avatars Mini
  hubi pisze: 2002-06-19 20:10
  wymienili sie doswiadczeniami i teraz beda szybciej i wiecej z nas sciagac hahaha
  0
 • Users Avatars Mini
  Vonnegut pisze: 2002-06-19 20:11
  No a tak serio to najważniejsze, że po wejściu do Unii musimy zlikwidować zakorzeniony od wielu lat w naszym kraju monopol telekomunikacyjny - wiadomo o jaki shit chodzi...:)
  0
 • Users Avatars Mini
  Vonnegut pisze: 2002-06-19 20:13
  tzn przed wejściem do Unii - no i w sumie to robimy, ale jeszcze i tak nie widac specjalnie wymernych efektów;)
  0
 • Users Avatars Mini
  regan pisze: 2002-06-19 20:16
  ple ple ple ple ple. mnie to nie interesuje. nie szukam takich newsów na GOLu. ale to tylko moje zdanie
  0
 • Users Avatars Mini
  Jack pisze: 2002-06-19 20:28
  Z tego co zrozumiałem współpraca trwa od 2002 roku. I co z tego? Co dzięki temu mamy MY? NIC.
  0
 • Users Avatars Mini
  Albi pisze: 2002-06-19 21:21
  ciekawe co tak naprawde z tej wspolpracy mamy my.
  0
 • Users Avatars Mini
  nepomucen pisze: 2002-06-19 23:12
  nic nie mamy, a ONI maja darmowe ogory i flaszke jak siedza na takich spotkaniach
  0
 • Users Avatars Mini
  kozand pisze: 2002-06-20 02:45
  No o KONKURENCJI i nowych technologiach to nasz minister mial pewnie WIELE do powiedzenia... Przeciez UE moze sie nas kraj umieszczac jako wzor w podrecznikach dla dzieci pt: JAK MOZNA SKUCZNIE ZABLOKOWAC KONKURENCJE NA "WOLNYM RYNKU" albo JAK WYCHODOWAC SOBIE PASOZYTA KTORY CIE SAM ZJE.....(TPSA) ;P
  0
 • Users Avatars Mini
  kozand pisze: 2002-06-20 02:46
  Sorki prezes URTiP przejezyczenie ;P
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-06-20 11:52
  Nasz rynek jest do tego stopnia rozregulowany, ze nasi powinni sluchac i uczyc sie czego sie da to moze wyjdziemy kiedys na ludzi!?
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: