Deutsche Telekom sprzedaje swoje maszty Cellnexowi

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Deutsche Telekom sprzedaje swoje holenderskie maszty Cellnexowi

Deutsche Telekom przeniósł swoją holenderską spółkę zarządzającą masztami do nowej organizacji zarządzanej razem z hiszpańskim Cellnexem. T-Mobile Infra będzie częścią spółki Digital Infrastructure Vehicle (DIV), która w 38% należy do T-Mobile, a w 62% do firmy Cellnex. Deutsche Telekom za przeniesienie masztów do nowej firmy otrzyma płatność w gotówce w wysokości 250 mln euro. Cellnex wpłaci do funduszu 200 mln. Wartość udziałów Deutsche Telekom w DIV jest szacowana na 400 mln euro.

Nowa spółka Digital Infrastructure Vehicle (DIV) ma zajmować się inwestycjami w sieć światłowodową, w maszty oraz w centra danych w Europie.

T-Mobile Infra dysponuje około 3150 masztami i stacjami na dachach. Spółka Cellnex NL zarządza 984 stacjami. W sumie nowa spółka ma dysponować 4310 masztami (w tym 180 zaplanowanymi do budowy).

W kolejnym etapie DIV przekaże biznes T-Mobile Infra do Cellnex NL i DIV stanie się udziałowcem Cellnex NL (na poziomie 38% udziału).

DIV będzie poszukiwał inwestorów finansowych, aby realizować swoje strategiczne cele związane z przejęciami. Deutsche Telekom chce zachować 25% udziałów w tym funduszu.

Szefem DIV będzie Vicente Vento, współzałożyciel funduszu Deutsche Telekom Capital Partners (DTCP).

Po zamknięciu transakcji Deutsche Telekom przestanie konsolidować wyniki T-Mobile Infra – jest to około 60 mln przychodów i około 30 mln zysku EBITDA.

Cellnex ma przejąć także maszty polskiego PLAY.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: