Sting i Depeche Mode na TP S.A. Music & Film Festival - komunikat prasowy

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 2
Opinie: 2

Siedem znakomitych koncertów znalazło się w programie tegorocznej, trzeciej   edycji TP S.A. Music & Film Festival w Warszawie. Udział w festiwalu potwierdziły między innymi takie sławy jak Sting, Mark Knopfler, Robert Plant, Depeche Mode, Van Morrison czy Paco Peńa z zespołem Flamenco Dance Company. Pierwszy z serii koncertów odbędzie się 25 maja a ostatni 2 września. W ramach festiwalu pod Pałacem Kultury w Warszawie odbędzie się też cykl pokazów filmowych. Podczas pierwszego festiwalowego wieczoru wystąpią Van Morrison oraz Paweł Kukiz z zespołem Piersi, który zaśpiewa między innymi w duecie z Kasią Nosowską. Program kolejnych dwóch dni zapewne zachwyci miłośników flamenco 27 maja wystąpi gitarzysta-wirtuoz Paco Peňa z zespołem Flamenco Dance Company. W programie Koncertu Galowego (28 maja), który poświęcony jest tańcowi w filmie, oprócz Flamenco in Concert jest również występ argentyńskiej Grupy Tanga z orkiestrą Juan Jose Mosalini, grupy tanecznej z broadwayowskiego musicalu "Swing"  Spirit of the Rhythm oraz tańce irlandzkie w wykonaniu Rhythm of the Dance. Tego samego wieczoru laureatom konkursu muzyki filmowej wręczone zostaną nagrody "Philip Awards" w 10-ciu kategoriach. Do konkursu zgłoszono ponad 180 filmów. W dniu 3 czerwca w Sali Kongresowej mistrz harfy Andreas Vollenweider wraz z orkiestrą Sinfonia Varsovia wykona symfonię na harfę i orkiestrę, którą skomponował specjalnie dla TP S.A. Music & Film Festival. Tego samego wieczoru po raz pierwszy razem na scenie pojawi się ośmioro światowej rangi skrzypków: John Blake, Pierre Blanchard, Mark OConnor, Regina Carter, Krzesimir Dębski, Shlomo Mintz, Jean Luc Ponty, oraz Vadim Repin, którym akompaniować będzie Sinfonia Varsovia.

Koncert Marka Knopflera zaplanowano na 10 czerwca, a dziewięć dni później na Stadionie Gwardii zapewne zgromadzą się fani muzyki Stinga oraz Roberta Planta, który do Warszawy przyjedzie ze swoim zespołem. Festiwal zakończy się 2 września koncertem zespołu Depeche Mode, który niedawno wydał nową płytę pod tytułem "Exciter". Tego samego wieczoru wystąpi też zespół Varius Manx z nową wokalistką.
Oprócz wydarzeń muzycznych w ramach TP S.A. Music & Film Festival odbędzie się również cykl pokazów filmowych. Na ogromnym ekranie zainstalowanym na ścianie Pałacu Kultury będzie można obejrzeć takie przeboje musicalowe jak Hair, Deszczowa piosenka, czy Miłość ci wszystko wybaczy.

Harmonogram koncertów TP S.A. Music & Film Festival:

Data i miejsce koncertu Tytuł koncertu
25 maja godz. 19.00, Sala Kongresowa Van Morrison, Paweł Kukiz
27 maja godz. 19.00, Sala Kongresowa Paco Peňa Flamenco Dance Company
28 maja godz. 20.00, Teatr Wielki  Koncert Galowy
3 czerwca godz. 19.00, Sala Kongresowa Andreas Vollenweider, Koncert na ośmioro skrzypiec i orkiestrę
10 czerwca godz. 20.00, Sala Kongresowa Mark Knopfler
19 czerwca godz. 17.30, Stadion Gwardii Kasia Kowalska, Robert Plant, Sting
2 września godz. 20.00, Tory Wyścigów Konnych na Służewcu Varius Manx, Depeche Mode 

Bilety na koncerty, z wyjątkiem Marka Knopflera, które już zostały sprzedane, do nabycia są w Empik-ach, kasach ZASP oraz Stołecznej Estrady.

Sponsorem festiwalu jest Telekomunikacja Polska S.A., patronat medialny objęli: Telewizja TVN, Polskie Radio S.A., Gazeta Wyborcza, E! Entertainment, Europlakat oraz TP Internet.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Szymon pisze: 2001-04-05 00:35
  Pierwszy TPSA M&F Festival odbył się w Poznaniu - okazał się dobry i przeniesiono go do Warszawy... Szkoda, że nie może się on odbywać w różnych miastach w Polsce... :-(
  0
 • Users Avatars Mini
  cyfa pisze: 2001-04-05 12:55
  Dokladnie, powinien sie nazywac TPSA Warsaw Music Festival. ERA Jazz koncertowalo w kilku najwiekszych miastach i to chyba jest dobre rozwiazanie. Koncerty sa w pewnym sensie organizowane dzieki abonentom a ci znajduja sie chyba nie tylko w Warszawie? Na szczescie z Poznania tak samo blisko jak do Warszawy jest do Berlina
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: