Strategia TP - będą akwizycje, content, oszczędności, informatyka

Newsy
Żródło: ISB
Opinie: 9

Telekomunikacja Polska do końca lipca zamierza zakończyć prace nad strategią dla grupy kapitałowej na lata 2008-2010. "Są uruchomione prace nad strategią na trzy lata. Musi ona być gotowa przed końcem lipca, a zostanie ogłoszona razem z wynikami za II kwartał albo po wakacjach na początku września" - powiedział Maciej Witucki, prezes TP. Dodał, że w strategii na pewno znajdzie się docelowa struktura przychodów spółki, a TP planuje wyjście poza telekomunikacyjny biznes. "Jeśli się da chcemy wychodzić za granicę, na pewno chcemy wyjść poza core business" - powiedział prezes Witucki.

Prezes powtórzył, że spółka rozważa akwizycje firm w regionie, ale nie podał konkretnych celów inwestycyjnych. Wyjaśnił, że poza telekomunikacją firma chciałaby działać na rynku produkcji treści multimedialnych tzw. kontentu oraz informatyki. "Na pewno takim kierunkiem jest kontent i informatyka. Teraz mamy pierwsze nieśmiałe doświadczenie współprodukujemy film" - powiedział Witucki. Operator bierze udział w produkcji filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy "Post mortem. Opowieść katyńska".

Szef TP zapowiedział, że w strategii na najbliższe lata określone będzie też skala oszczędności, uzyskanych dzięki integracji niektórych działów operacyjnych Telekomunikacji Polskiej i PTK Centertel.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: