Streżyńska będzie prowadziła eksperymenty na polskim rynku

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 10
Opinie: 10

UKE rozważa obniżenie stawek interkonektowych (MTR) od 1 stycznia 2010 roku do stawki zerowej. Od 1 stycznia 2009 roku stawki MTR spadną do 22 groszy, a od 1 lipca 2009 roku do 16 groszy - poinformowała w radiu PiN prezes UKE Anna Streżyńska. Obecnie stawki MTR wynoszą 33,87 groszy. "Możemy mówić mniej więcej o 22 gr od początku przyszłego roku, a od 1 lipca przyszłego roku około 16 gr. To się oczywiście przełoży na spadek cen połączeń do sieci komórkowych i pomiędzy sieciami komórkowych. To planujemy na najbliższy rok, natomiast później spadek będzie się pogłębiał, ale nie wiem do ilu, bo mamy trochę inny pomysł na obniżki (w kolejnych latach)" - powiedziała Streżyńska.

"Być może zastosujemy rozwiązanie, które do tej pory nie było stosowane w Europie, a jest teraz mocno dyskutowane, czyli tzw. stawkę zerową. Nałożymy obowiązek stosowania stawki zerowej pomiędzy wszystkimi operatorami komórkowymi oraz komórkowymi i stacjonarnymi, co jak widać z doświadczeń poza europejskich dramatycznie obniża ceny detaliczne" - dodała.

"Nie powiedziałabym, żeby to był mój do końca zidentyfikowany cel, bo zajmujemy się tym nowym pomysłem od miesiąca i chciałabym mieć pewność, że będzie to dobry pomysł dla rynku i nie krzywdzący zbytnio dla operatorów" - powiedziała również. Gdyby UKE zdecydował się na wprowadzenie "stawki zerowej" dwie obniżki MTR do 16 gr byłyby ostatnimi obniżkami. "Jeśli mielibyśmy to wprowadzać, to wprowadzalibyśmy od 1 stycznia 2010 r., czyli te obniżki, które teraz planujemy byłyby ostatnimi obniżkami, a od 1 stycznia 2010 r. nastąpiłaby obniżka do zera w rozliczeniach międzyoperatorskich i myślę, że to by była rewolucja dla klientów bardzo pozytywna, a zastanawiamy się jaki będzie efekt ekonomiczny dla graczy rynkowych" - powiedziała Streżyńska.

Opinie:

Opinie archiwalne (10):

Komentuj

Komentarze / 10

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  przemo pisze: 2008-09-09 13:39
  nie ma szans na takie rozwiązanie , a szkoda niech obnizą interkonekt na stacjonarne , łatwiej bedzie
  0
 • Users Avatars Mini
  mirekb pisze: 2008-09-09 14:04
  GOL naprawde mnie zadziwia..zeby juz tytul newsa byl cytatem pani GP-O ktory wielokrotnie powtarzała przy kazdej nadarzajacej sie okazji na temat mtr
  0
 • Users Avatars Mini
  franzol pisze: 2008-09-09 15:21
  To jedyny urzednik w tym kraju, ktory robi wszyskto zeyb ludzim bylo lepiej. Nie ma nikogo kto z taka determincja walczylby z monopolem i zaporowymi cenami! Tak trzymac!
  0
 • Users Avatars Mini
  KORPORACJA pisze: 2008-09-09 16:19
  Ciekawe co zrobi ministerstwo jak operator poprosi o zwrot 50% kosztow związanych z licencją na pasma i częstotliwości ze względu na odgórne zabieranie przychodu. Dodatkowo na przykładzie USA przypominam, że tam płaci się za rozmowy odebrane i wykonane więc jedyny pozytyw tego rozwiązania to tanie rozmowy z innych części świata i przez VOIP do krajowych numerów
  0
 • Users Avatars Mini
  www pisze: 2008-09-09 17:34
  już słyszę lament opów z tepsą na czele, jak im biedakom będzie ciężko...
  0
 • Users Avatars Mini
  www pisze: 2008-09-09 17:41
  To się będzie działo, będzie można dać na ful do innych operatorów nie ponosząc kosztów, a to faktycznie będzie konkurencja!! Wreszcie! Kto wygra, a no ten kto da prawdziwy ryczałt, powiedzmy taki skype, czyli 10.000 min do wszystkich za kwotę do 49,- pln. Opy protestują, bo dzisiaj jest spora grupa ludzi, gł biznesu, która musi dłuzej gadać i za to płacą! A tak pa pa duże rachunki a co za tym idzie: koniec milionowych odpraw dla prezesów, słuzbowych aut, pensji w tysiące dla byle konsultanta:)
  0
 • Users Avatars Mini
  AD pisze: 2008-09-09 17:59
  Nie rozumiem tego, jak to ma sie do sieci typu Play ktora ma wlasna stawke?
  0
 • Users Avatars Mini
  nataseva pisze: 2008-09-09 18:01
  www - co Ty człowieku pieprzysz? Ciekawe co zrobisz jak Ci operator obniży jakość połączeń bo im dochody na utrzymanie sieci utną. Swoją drogą najwięcej po kasie dostali by operatorzy mali tacy jak Play który w tej chwili już żyje tylko z interconnectu. UKE jest niekonsekwentne w swoich poczynaniach. Najpierw gadają, że chcą małym pomóc aby zwiększyć konkurencyjność, a później taki pomysł, który doprowadzi, że zostaną tylko Ci wielcy, bo będzie ich stać na utrzymanie się.
  0
 • Users Avatars Mini
  narzuta pisze: 2008-09-09 21:59
  do www- a o jakich tysiacach ty mowisz dla "byle konsultanta"? jak chcesz zobaczyc jak ten chleb smakuje to zapraszam, stworze tobie miejsce pracy i powalczymy o twoje "tysiace". dobrego handlowca do tej branzy dzis jest bardzo trudno znalezc....a podawacz w salonie nie interesuje nikogo - ani klientow, ani operatora
  0
 • Users Avatars Mini
  polak mały pisze: 2008-09-10 00:03
  Interconnect to są tak zwane puste pieniądze które przepływają na zmianę od jednych operatorów do drugich z czego tak naprawdę nic nie wynika, a efekt pośredni to tylko dojenie pod tym pozorem abonentów. I te właśnie niemoralne praktyki należy ukrócić!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: