Streżyńska planuje w TP nowego wiceprezesa oraz program motywacyjny

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 0

Rosną szanse na zawieszenie prac nad podziałem Telekomunikacji Polskiej. Nieformalne zwieszenie prac nad podziałem TP może nastąpić 11 sierpnia, zaś formalnie może nastąpić pod koniec września, ale będzie ono na trzy miesiące, a potem na rok do końca 2010. "Nieformalnie, jeśli TP i operatorzy dojdą do porozumienia 11 sierpnia, prace nad podziałem zostaną zawieszone. Formalnie zawieszenie prac nad podziałem może nastąpić pod koniec września, po tym jak otrzymam z TP wyniki audytu równoprawnego dostępu do systemów informatycznych, który rozpoczyna się 24 sierpnia" - powiedziała prezes UKE, Anna Streżyńska.

Streżyńska poinformowała, że kompromis idzie w kierunku wdrożenia mechanizmów, aby rozdzielić hurt od detalu TP, który będzie miał warunki takie, jak pozostali operatorzy telekomunikacyjni. Hurt ma mieć wewnętrzne systemy motywacyjne. Dodała, że planowane jest też powołanie odrębnego wiceprezesa TP do części hurtowej i systemów IT.

Niezależnie od prowadzonych rozmów UKE 3 sierpnia przedstawi jednak wstępny dokument dotyczący separacji funkcjonalnej TP w celu skonsultowania go z rynkiem.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: