Swappie sprzedało ponad milion odnowionych iPhonów

Newsy
Opinie: 0
Swappie sprzedało ponad milion odnowionych iPhonów

Swappie, firma, która odnawia i sprzedaje iPhone'y, ogłosiła dziś rundę finansowania o wartości 124 mln dolarów (108 mln euro). Runda została przeprowadzona przez fundusz Verdane wraz z dotychczasowymi inwestorami Lifeline Ventures, Inventure, Reaktor Ventures i TESI.

Najnowsza runda przynosi firmie całkowite finansowanie na ponad 149 mln euro - po rundzie w wysokości 35,8 mln euro w czerwcu 2020 r.

Firma odnotowała wzrost sprzedaży o ponad 220 proc. w 2020 r., a globalny rynek odnowionych smartfonów ma według prognoz rosnąć w tempie o 10,2 proc. rocznie do 2027 r.

Polska to dla Swappie strategiczny rynek. Stanowi nie tylko czwarty największy kraj, jeśli chodzi o liczbę mieszkańców, w którym działa firma (po Niemczech, Włoszech i Hiszpanii).

Jak dotąd Swappie sprzedało ponad milion odnowionych smartfonów. Wartość sprzedaży na platformie wyniosła 97 mln euro w 2020 r. w porównaniu do 31 mln euro rok wcześniej.

W ubiegłym roku Swappie podwoiło zasięg, poszerzając obszar działania z ośmiu do 15 krajów.

Firma planuje zwiększyć zatrudnienie z obecnych 1,2 tys. osób do 2,2 tys. pracowników do końca 2022 roku.

W 2020 roku w Polsce sprzedano 8,5 mln smartfonów. Łączna kwota sprzedaży wyniosła ok. 9 mld zł, z czego iPhone’y odpowiadają za kwotę 2,36 mld zł. (Raport IDC Mobile Phone Tracker).

Swappie w Polsce jest mocno atakowane za niską jakość sprzedawanych przez siebie smartfonów:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: