Jak zrobić świetne świąteczne zdjęcia - poradnik Huawei

Akcje partnerskie
Opinie: 0

Huawei wie jak ważną funkcją nowoczesnego smartfona jest kamera, która umożliwia rejestrowanie wysokiej jakości zdjęć i filmów. Dlatego Huawei od kilku już lat współpracuje z firmą Leica – prawdziwą legendą świata fotografii. Najnowszy i najbardziej zaawansowany aparat będący efektem współpracy tych dwóch firm znajdziemy w smartfonie Huawei Mate 10 Pro. Zdjęcia z tego telefonu są lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki Mate 10 Pro zachowane  fotograficzne wspomnienia z nadchodzących świąt będą miały unikatową jakość, bo będzie nad nią dodatkowo czuwać sztuczna inteligencja.

Technologia gotowa na święta

Mate 10 Pro został wyposażony w dwa aparaty z najjaśniejszymi obiektywami jakie dotąd zastosowano w telefonach - F/1.6. Dzięki nim do obu aparatów dostaje się więcej światła, co znacząco podnosi jakość zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych, na przykład podczas zdjęć nocnych, zdjęć przy świecach, zdjęć fajerwerków czy oświetlonej choinki. Drugą korzyścią wysokiej jasności jest większe rozmycie tła fotografowanych z bliska obiektów. Pozwala to lepiej wyodrębnić interesujący nas fragment kadru.

Większość kamer smartfonów ustawia ostrość za pomocą jednego rodzaju sposobu pomiaru, a nieliczne wykorzystują dwa rodzaje. Huawei Mate 10 Pro ustawia ostrość wykorzystując cztery różne technologie. Detekcja fazy zapewnia szybkość działania, detekcja kontrastu wspomaga precyzję, pomiar laserowy odległości od fotografowanego obiektu jest skuteczny nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych, a całość uzupełnia pomiar głębi fotografowanego kadru. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasze zdjęcia zawsze będą ostre, a aparat zadziała błyskawicznie pozwalając uchwycić najbardziej ulotną chwilę i emocje, na przykład podczas rozpakowywania prezentów.

Trzecim filarem jakości jest stabilizacja optyczna, która niweluje drgania ręki i eliminuje poruszone zdjęcia, nawet gdy fotografujemy w nastrojowo oświetlonym świątecznym wnętrzu.

Nie zapominajmy także o zastosowaniu po raz kolejny dwóch matryc, jednej kolorowej i jednej czarno-białej, dzięki czemu zdjęcia mają więcej detali i mniej szumów. I to dopiero część tego co oferuje nam kamera w Huawei Mate 10 Pro.

Sztuczna inteligencja przy świątecznym stole 

Sztuczna inteligencja aparatu Huawei Mate 10 Pro samodzielnie wykrywa rodzaj fotografowanej sceny i dostosowuje parametry specjalnie pod jej kątem. Użytkownik Mate 10 Pro zostanie poinformowany jaki rodzaj sceny został wykryty za pomocą ikony umieszczonej w prawym dolnym rogu aparatu. Sceny rozpoznawane są błyskawicznie i bezbłędnie. Huawei rozróżnia zdjęcia kwiatów, roślin, potraw, wschodów i zachodów słońca, śniegu, osób, tekstu i wiele innych. 

Dzięki specjalnym inteligentnym algorytmom zdjęcia bezpośrednio z kamery HUAWEI Mate 10 Pro będą tej samej jakości, co zdjęcia z profesjonalnych lustrzanek. Cały proces optymalizacji parametrów odbędzie się automatycznie, bez udziału użytkownika. 

Magia świąt zachowana na zdjęciach

W smartfonie Huawei Mate 10 Pro znajdziemy także kilka dodatkowych trybów, które ułatwią nam świąteczne fotografowanie spotkań ze znajomymi lub wieczornych spacerów po pięknie oświetlonych miastach. Tryb portretowy pięknie wyodrębnia fotografowaną osobę z tła (zachwycający bokeh), tak jak ma to miejsce w przypadku profesjonalnego aparatu fotograficznego. Tryb poklatkowy pozwoli zapisać w bardzo zabawny sposób proces strojenia naszego domu lub świątecznego stołu.  Tryb nocny przyda się szczególnie na wieczornych spacerach po przystrojonych uliczkach i targach świątecznych. Na deser pozostało nam jeszcze malowanie światłem – tych efektów na pewno pozazdroszczą nam posiadacze innych smartfonów.

Dzięki Huawei Mate 10 Pro uwiecznimy magię świąt w najlepszej jakości, zachowując na zdjęciach i filmach świąteczną atmosferę w sposób jaki do tej pory nie był możliwy.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: