Jak obniżyć koszty internetu? Można wybrać światłowód i zrezygnować z kablówki

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Jak obniżyć koszty internetu? Można wybrać światłowód i zrezygnować z kablówki

Święta to czas, który zazwyczaj spędzamy z rodziną i przyjaciółmi. W tym okresie częściej oglądamy telewizję, a najmłodsi trochę dłużej grają na smartfonach, konsolach i komputerach. W naszych domach z siecią łączy się też coraz więcej urządzeń typu smart home. Dziś chcąc wybrać do obejrzenia jakiś film lub serial często korzystamy z oferty serwisów streamingowych, takich jak Netflix, HBO Max czy Disney+. Aby nic nie zepsuło tej wspólnej świąteczne rozrywki, dobrze jest pomyśleć o niezawodnym łączu internetowym, co dziś gwarantuje nam światłowód do domu, czyli technologia FTTH (fiber to the home).

Światłowód nie tylko łatwo można zainstalować w mieszkaniu, ale przede wszystkim szybko i bez żadnych przeszkód przesyła ogromne ilości danych. Co ważne, jest to rozwiązanie przyszłościowe. Dziś operatorzy, tacy jak Orange, oferują swym abonentom prędkości do 1 Gbps, ale Orange już testuje w swoich salonach sprzedaży przepływności do 8 Gbps. Operator jest już do tego technicznie przygotowany.

Jak obniżyć koszty internetu? Można wybrać światłowód i zrezygnować z kablówki

Decydując się na światłowód w Orange mamy więc gwarancję, że raz zainstalowane łącze będzie nam służyć przez lata, nawet jeśli od internetu będziemy wymagali coraz więcej. A będziemy, bo przyłączamy do niego coraz więcej urządzeń. Już teraz oprócz komputera, telewizora czy komórki, są to także: kamery do monitoringu, głośniki, elektroniczne zamki, czujniki, odkurzacze, pralki, piekarniki, lodówki itd.

Co niezwykle istotne, internet światłowodowy jest odporny na zakłócenia elektromagnetyczne oraz ekstremalnie trudne warunki atmosferyczne (wichury, intensywne opady śniegu czy deszczu). W przeciwieństwie do tradycyjnych sieci telekomunikacyjnych, światłowód gwarantuje m.in. stałą prędkość transferu oraz doskonały sygnał optyczny, który nie ulega zakłóceniom.

Jak obniżyć koszty internetu? Można wybrać światłowód i zrezygnować z kablówki

A tak nie zawsze jest w przypadku do niedawna popularnych kablówek, które często podciągają światłowodowy jedynie do budynków, ale już nie do mieszkań. W efekcie kabel światłowodowy kończy się w szafce w piwnicy, a już do mieszkań klientów internet i sygnał telewizyjny doprowadzony jest tym samym kablem koncentrycznym. W odróżnieniu od światłowodu kabel koncentryczny nie jest odporny na zakłócenia radiowe, co od razu daje efekt w postaci obniżonej prędkości internetu (niższej niż gwarantowana nam przez operatora).

Dlatego jeśli ktoś chce mieć gwarancję bezproblemowego oglądania Netflixa, powinien rozważyć zamianę kablówki na światłowód. Nie przez przypadek w comiesięcznym netflixowym zestawieniu dostawców usług internetowych zapewniających najlepsze warunki korzystania z tego serwisu w Polsce najlepiej wypada Orange.

Ze światłowodem Orange wypożycza klientowi za symboliczną opłatą (3,99 zł/mies.) modem Funbox 6. Jeśli klient ma bardzo duże mieszkanie albo piętrowy dom, może potrzebować wzmacniacza, żeby internet był dostępny w każdym zakamarku, więc pomarańczowy operator ma w ofercie dodatkowy wzmacniacz Smartbox z Wi-Fi 6, dzięki któremu za niewielką opłatą (14,99 zł/mies.) sygnał Wi-Fi jest mocniejszy i ma jeszcze większy zasięg. A jeśli klient porusza się po domu z urządzenie podłączonym do internetu, nie musi się martwić o przełączanie go między modemem i wzmacniaczem – jego urządzenia tworzą jedną, spójną sieć WiFi.

Jak obniżyć koszty internetu? Można wybrać światłowód i zrezygnować z kablówki

Aby korzystać ze światłowodu Orange klient nie musi wcale też podpisywać z operatorem umowy na dwa lata. Istnieje bowiem opcja korzystanie z takiej łączą bez zobowiązań (umowa bezterminowa). Za 69,99 zł miesięcznie klient uzyskuje możliwość korzystać z łącza o prędkości 300 Mb/s, przy czym przez pierwszy miesiąc nic nie płaci.

Oczywiście oferta Orange w zakresie usług światłowodowych Orange jest znacznie bogatsza i operator oferuje też wyższe prędkości do 600 Mb/s i 1 Gb/s. A kupując usługę Światłowód Orange online z umową na 24 miesiące klient nie będzie za łącze płacić przez pierwsze dwa miesiące. Potem abonament miesięczny za usługę do 300 Mb/s to 59,99 zł, do 600 Mb/s - 69,99 zł, a do 1 GB/s - 79,99 zł. Jest to więc oferta nie tylko bezkonkurencyjna jakościowo, ale i bardzo konkurencyjna cenowo. Warto z niej skorzystać rezygnując np. z kablówki, bowiem wskaźnik ceny do jakości wypada zdecydowanie na korzyść Orange i jego FTTH.  

Orange ma także bogatą ofertę pakietów usług. Orange Love działa już w ponad 1,44 mln polskich domów. To szybki domowy internet FTTH, abonament komórkowy z nielimitowanymi GB i telewizja z prawie 200 kanałami. W ten sposób – podpisując jedną umowę w dobrej cenie, klient płaci za wszystko na jednym rachunku. Mało tego – do pakietu można dodać również Netflix na 6 miesięcy w prezencie.

To materiał sponsorowany - powstał na zlecenie firmy Orange Polska.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: