Światowe gwiazdy na TP S.A. Music & Film Festival - komunikat prasowy

Newsy
Opinie: 1
Opinie: 1

Mark Knopfler, Andreas Vollenweider, Van Morrison czy Paco Peňa to tylko część znakomitych postaci świata muzyki, które gościć będzie Warszawa w ramach trzeciej edycji TP S.A. Music & Film Festival. Oprócz wyjątkowych koncertów organizatorzy zapowiadają również cykl pokazów filmowych na ścianie  Pałacu Kultury i Nauki oraz tradycyjne już wręczenie nagród w konkursie muzyki filmowej Philip Awards.

TP S.A. Music & Film Festival potrwa od maja do września. Pierwszy koncert zaplanowano na 26 maja tego wieczoru w Sali Kongresowej najpierw wystąpi Paweł Kukiz z zespołem Piersi, a w drugiej części irlandzki multiinstrumentalista z soulowym głosem Van Morrison. Program kolejnych dwóch dni zapewne zachwyci miłośników flamenco 27 maja wystąpi gitarzysta wirtuoz Paco Peňa z zespołem Flamenco Dance Company, a w następnym dniu,  który poświęcony jest tańcowi w filmie, w programie znajdzie się między innymi Flamenco in Concert oraz Grupa Tanga zespół, który tańczył również w filmie Carlosa Saury Tango wraz z wielką orkiestrą Juan Jose Mosalini. Tego wieczoru, podczas Koncertu Galowego w Teatrze Wielkim ogłoszeni zostaną również laureaci konkursu muzyki filmowej w każdej z 10-ciu kategorii. Skomponowaną specjalnie dla TP S.A. Music & Film Festival symfonię na harfę i orkiestrę wykona 3 czerwca mistrz harfy Andreas Vollenweider z orkiestrą Sinfonia Varsovia.
Tego samego wieczoru po raz pierwszy razem na scenie pojawią się światowej rangi skrzypkowie, między innymi Pierre Blanchard, Regina Carter, Krzesimir Dębski, Shlomo Minta, Itzhak Perlman oraz Jean Luc Ponty, którym akompaniować będzie Sinfonia Varsovia.
Wielkim wydarzeniem będzie zapewne również koncert Marka Knopflera. Słynny gitarzysta zespołu Dire Straits wystąpi 10 czerwca w Sali Kongresowej.

Oprócz koncertów organizatorzy TP S.A. Music & Film Festival zapraszają na cykl 14 pokazów filmowych. Pod Pałacem Kultury i Nauki obejrzeć będzie można wielkie przeboje musicalowe - między innymi Deszczową piosenkę, Hair  Milosza Formana, The Beatles, Wolga, Wolga czy Świat  się śmieje.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    Szymon pisze: 2001-02-23 03:58
    Tak... pierwszy TP S.A. Music & Film Festival odbył się w Poznaniu... okazał się on dobrym przedsięwzięciem i został przeniesiony do Warszawy... teraz mógłby się odbyć w innym mieście, ale jak zwykle Warszawka kładzie na wszystkim łapę...
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: