System NMT będzie pomagał w telefonizacji polskiej wsi

Newsy
Żródło: e-businessman
Opinie: 5

Ministerstwo Gospodarki wydało rozporządzenie ułatwiające telefonizację wsi. W małych miasteczkach i wsiach, w których do tej pory nie było telefonów stacjonarnych będzie można instalować telefony komórkowe oparte na analogowym systemie NMT 450. Dotychczas prawo zezwalało na instalowanie publicznych, bezprzewodowych budek telefonicznych tylko przy drogach krajowych. Telefony będą wprowadzane w miejscach, w których albo nie opłacało się ponosić kosztów budowy sieci telefonicznych, albo były one ciężko dostępne. Instalowane w domach telefony będą miały numery takie jakie obowiązują w danej strefie numeracyjnej. Uproszczony telefon będzie instalowała Telekomunikacja Polska w oparciu o sprzęt i łącza Centertela. Będą też obowiązywały stawki TPSA takie jak dla normalnych telefonów.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Bartek pisze: 2001-09-15 00:16
  W końcu TPSA ma udziały w Centertelu. Ale jest to dobry pomysł na łączność na wsi, wykorzystując i tak leciwy system.
  0
 • Users Avatars Mini
  tombola pisze: 2001-09-15 00:46
  Bartek: Tutaj nie chodzi o wprowadzenie systemu NMT450 dla ludzi, którym nie opłaca się pociągnąć kabla. Ten pomysł jest ekstra, ponieważ został stworzony w pewnym sensie i do takich zastosowań. Podobnie jak DAN1900 - który nie znalazł zastosowania w Polsce. Jedynym odnośnikiem do zamierzchłych czasów jest możliwość wykorzystania pewnej części infrastruktury NMT kupionej przez Centertel. Abonenci zaś otrzymają usługę o bardzo wysokim standardzie. Uważam że jest to naprawdę dobry pomysł!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Piotr pisze: 2001-09-15 17:40
  Pomysł jest super. Siec NMT działa teraz rewelacyjnie - zero skipów, szumów, braku zajętości i zasięg o jakim użytkownicy GSM nigdy nie będą mogli sobie nawet pomarzyć... Pozdrawiam P.
  0
 • Users Avatars Mini
  Jarecki pisze: 2001-09-17 14:43
  No to sie w końcu urzędasy popisały! Szkoda że tak późno. Pomysł wydaje się być znakomity. A może rolnik będzie mógł zabrać swój telefon "stacjonarny" na kombajn? Żartuję, ale brawo za pomysł, teraz trzeba go wdrożyć...
  0
 • Users Avatars Mini
  UMTSowiec pisze: 2001-09-17 16:01
  A tyle się ostatnio mówiło, że Centertel nie jest zainteresowany dalszym rozwojem sieci NMT. Że niby to sieć analogowa przechodzi do historii, będzie się powoli zwijac...
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: