Szef grupy Vodafone narzeka na złą politykę wobec firm operujących na unijnym rynku telekomunikacyjnym

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Szef grupy Vodafone narzeka na złą politykę wobec firm operujących na unijnym rynku telekomunikacyjnym

Nick Read, szef grupy Vodafone, opublikował w portalu POLITICO tekst pod znaczącym tytułem Infrastruktura cyfrowa musi patrzeć w przyszłość, a nie wstecz.

 

Read żali się w nim, że niektóre europejskie rządy i organy regulacyjne prowadzą złą politykę wobec firm operujących na rynku telekomunikacyjnym.

 

Monopole i wymuszona konkurencja są szkodliwe dla konsumentów, europejskiej gospodarki cyfrowej i prawa UE - mówi szef Vodafone.

 

CEO Grupy Vodafone twierdzi, że we Włoszech rząd dąży do skutecznej renacjonalizacji i ponownej monopolizacji. W Portugalii i Czechach urzędnicy dążą do krótkoterminowych obniżek cen dla konsumentów. Nowi gracze są sztucznie „wpychani” na rynek, poświęcając graczy o ugruntowanej pozycji, którzy zainwestowali znaczne środki w dostarczanie wysokiej jakości infrastruktury cyfrowej.

 

Grupa Vodafone jest największym operatorem telefonii komórkowej i stacjonarnej w Europie: jest obecna w 11 krajach UE.

 

CEO Vodafone prosi o „możliwość dalszego konkurowania na uczciwych i sprawiedliwych warunkach.” Bardzo podobne postulaty ma także chiński Huawei.

 

Europa musi poważnie podejść do kwestii zniwelowania rosnących luk w infrastrukturze cyfrowej. Szef Vodafone twierdzi, że nasz kontynent potrzebuje teraz uczciwej konkurencji, zachęt do inwestycji i operatorów o odpowiedniej skali działalności, aby Europa mogła konkurować poważnie w nowych technologiach z USA i Chinami.

 

Peny tekst z portalu POLITICO znajduje się tutaj

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: