Sztuczna inteligencja Huawei pomoże nam w robieniu zdjęć

Akcje partnerskie
Opinie: 0
Opinie: 0

Każdy fotografowany obiekt, pokazany we właściwy sposób może być wyjątkowy. To kwestia odpowiedniego światła, czasu oraz techniki stosowanej przez fotografa. To właśnie pokazanie świata w umiejętny sposób odróżnia fotografa amatora od doświadczonego profesjonalisty. Teraz amator może przekroczyć próg dzielący go od profesjonalnej fotografii dzięki pomocy Sztucznej Inteligencji zastosowanej w najnowszych smartfonach Huawei. Smartfon Huawei sam rozpozna fotografowane obiekty i zaproponuje najlepsze ustawienia.

Błyskawiczne rozpoznawanie scen

Każde kolejne zdjęcie wymaga indywidualnego podejścia. Metodą prób i błędów można dojść do dobrych efektów, ale to właśnie wyróżnia profesjonalistę. Specjalista wie jakich ustawień chce użyć w danej sytuacji i potrafi je błyskawicznie zastosować. Aplikacja aparatu w smartfonach Huawei samodzielnie rozpoznaje fotografowane obiekty w czasie rzeczywistym. Rozpoznając scenę (13 różnych scen) pozwala zastosować najbardziej korzystne ustawienia aparatu i tym samym zaciera różnicę pomiędzy mniej i bardziej doświadczonym fotografem. Korzystając ze smartfona Huawei wiesz, że ustawienia aparatu są zawsze optymalnie dobrane.

Przyszłe modele smartfonów Huawei dzięki kolejnym rozwiązaniom AI będą oferowały jeszcze skuteczniejsza pomoc. Fotograficzny asystent będzie sprawdzał, czy linia horyzontu nie jest pochylona i sugerował nam wyprostowanie kadru. Będzie również dostępna asysta przy kadrowaniu, co wbrew pozorom sprawia kłopot większości niedoświadczonych fotoamatorów. 

Oświetlenie modelowane przez AI

W fotografii to właśnie światło odgrywa kluczową rolę. Dodaje głębi, podkreśla to co istotne i ukrywa to co niepotrzebne. Nie zawsze mamy jednak do dyspozycji korzystne warunki oświetleniowe. Jeszcze rzadziej mamy szansę na korzystanie z oświetlenia studyjnego. Tutaj ponownie przyjdzie nam już niebawem z pomocą Sztuczna Inteligencja. Analiza twarzy w połączeniu z analizą światła i cieni pozwoli zaproponować różne wersje wirtualnego oświetlenia, naśladującego pracę w fotograficznym studiu. Pełna analiza trójwymiarowa twarzy przez przednią kamerę pozwoli także na zastosowanie delikatnego, wirtualnego makijażu. Całość uzupełni rozmycie tła (efekt bokeh) – to efekt uzyskiwany przez profesjonalne lustrzanki.

Huawei w swoich najnowszych smartfonach udowadnia, że postęp technologiczny dotyczący aparatów w smartfonach nie zwolnił, tylko obrał nowy kierunek. Po latach doskonalenia komponentów technicznych teraz przyszła pora na zastosowanie w nich Sztucznej Inteligencji. Wprowadzona przez Huawei technologia AI pomaga amatorom osiągnąć poziom profesjonalistów. 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: