Sztuczna inteligencja w smartfonach Huawei P20 i P20 Pro - 6 głównych zalet

Akcje partnerskie
Dodaj opinię
Opinie: 0

Zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji to przełomowy kierunek rozwoju smartfonów. Odkryj w 6 krokach potencjał tej innowacyjnej technologii, który tkwi w najnowszych modelach Huawei P20 oraz P20 Pro.

Krok 1: automatyczny dobór scen

Huawei w swojej najnowszej serii flagowców Huawei P20 sprawia, że każdy z nas może robić zdjęcia na poziomie profesjonalisty. Dedykowany AI chipset NPU dba o to, abyśmy możliwości zaawansowanego technicznie aparatu Huawei P20 Pro wykorzystali we właściwy i pełny sposób. Zastosowanie technologii opartej na Sztucznej Inteligencji to zdecydowanie wyróżnik telefonów smartfonów.

Portret, kwiaty, dokument czy nawet wodospad lub sztuczne ognie – to tylko część z aż 19 różnych scen, które telefony Huawei P20 oraz Huawei P20 Pro rozpoznają automatycznie.

Dzięki zaawansowanej technologii AI telefon nie tylko wie na jaki obiekt kierujemy obiekt, ale też optymalnie dostosowuje ustawienia kamery, tak żeby zdjęcie wyszło optymalne. AI zdejmuje tym sposobem z użytkownika konieczność znajomości optymalnych ustawień dla każdej z fotografowanych scen z osobna.

Co ciekawe istnieje nawet osobny tryb dla zdjęć kotów i osobny dla psów. Sztuczna inteligencja opracowana przez Huawei jest w stanie zaklasyfikować jako psa aż 35 różnych ras tych zwierząt. Tym sposobem Huawei P20 Pro ma najbardziej zaawansowanego fotograficznego asystenta jaki kiedykolwiek powstał.

Krok 2: Pomoc w kadrowaniu

Na automatycznym doborze scen rola sztucznej inteligencji się nie kończy. Potrafi ona również wspomagać kadrowanie zdjęć! Robiąc ujęcie grupowe należy pamiętać o pozostawieniu wolnej przestrzeni przy krawędziach kadru – dzięki temu zdjęcie o wiele lepiej się prezentuję. Nawet znając tę zasadę można o niej zapomnieć.

AI wbudowana w aparat w najnowszych smartfonach Huawei potrafi wykryć zdjęcie grupowe, czyli takie na którym znajduje się co najmniej 5 osób. Wtedy na ekranie pojawia się specjalna ramka wyznaczająca przestrzeń, w której powinny mieścić się fotografowane osoby. Dzięki pomocy AI fotografowane osoby nie tylko będą widoczne w całości, ale lepiej widoczne będzie też miejsce, w którym daną fotografię wykonano.

Krok 3: wideo bez drgań

Jeżeli próbowałeś kiedyś nagrać film smartfonem, to z pewnością wiesz, że pomimo wysokiej rozdzielczości obrazu ich mankamentem jest rozedrganie obrazu – zwłaszcza, gdy robimy nagranie „z reki”. Smartfony Huawei P20 i P20 Pro zostały wyposażone w zaawansowaną stabilizację nagrań wideo wspomaganą przez Sztuczną Inteligencję. Zadba ona o to, aby całkowicie wyeliminować niechciane drgania i zaoferować płynne, stabilne nagranie wideo bez użycia statywów i gimbali.

Krok 4: zdjęcia niemal po ciemku

Dobra i bardzo nowoczesna stabilizacja to także sposób na udane zdjęcia nocne. Smartfon Huawei P20 Pro pozwala naświetlać kadr przez 4 sekundy, trzymając telefon w ręku. Zdjęcia będą ostre i bardzo dobrze doświetlone. Jakości ujęć pomagają super jasne obiektywy Summilux oraz bardzo czułe i duże matryce. Dzięki Sztucznej Inteligencji w nowych smartfonach Huawei z serii P20 zdjęcia w słabo oświetlonych miejscach zyskają zupełnie nową jakość.

Krok 5: automatyczny porządek w galerii zdjęć

Kiedy mamy już do dyspozycji najlepszy aparat chętnie i często z niego korzystamy. Wtedy pojawia się nowe wyzwanie – segregowanie dużej ilości zdjęć i ich późniejsze wyszukiwanie. Tutaj ponownie przychodzi z pomocą AI smartfona Huawei P20 Pro, które bezpośrednio w telefonie, bez konieczności łączenia się z chmurą obliczeniową segreguje nasze obrazy i automatycznie przypisuje im określone kategorie i tagi. Wszystkim zajmuje się Sztuczna Inteligencja.

Krok 6: AI zadba o wydajność

Na wydajność smartfona składają się zarówno wydajne podzespoły, jak i właściwe zarządzanie zasobami. Huawei zadbał o jedno i o drugie. Huawei P20 Pro został wyposażony w najnowszy procesor Kirin 970, aż 6 GB RAM i 128 GB na system i pliki użytkownika. Za przetwarzanie związane ze Sztuczną Inteligencja odpowiada dedykowany procesor NPU. Sprzęt zapewnia bezkonkurencyjną wydajność, nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach.

Sztuczna Inteligencja analizuje nasze nawyki i zachowania i dba o to, aby telefon zachowywał pełną wydajności działania nawet po długim czasie użytkowania. Te procesy, które w danym momencie nie są potrzebne użytkownikowi, są zamykane, a pamięć jest regularnie czyszczona z plików tymczasowych. Dzięki temu wydłuża się również życie baterii.

AI dba o to, by korzystanie ze smartfonów Huawei P20 oraz Huawei P20 Pro było równie przyjemne tuż po zakupie, ale także kilkanaście miesięcy później.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: