TiPark zastępuje WinkPark - reanimacja polskiej apki do szukania miejsc parkingowych

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
TiPark – miejsce parkingowe z aplikacji

W sklepach Google Play i App Store jest do pobrania TiPark – aplikacja, która dzięki współpracy społeczności pozwala wyszukać i zarezerwować miejsce parkingowe na ulicy.

Jak działa TiPark? Wszystko opiera się na społeczności – kierowcy, którzy zwalniają miejsce parkingowe zaznaczają je w aplikacji. Korzystający z TiPark, którzy wjeżdżają w tę okolicę widzą na mapie kto za chwilę zwolni miejsce. W podziękowaniu mogą przekazać napiwek, a odjeżdżając, zaznaczyć je ponowienie i zarobić na poleceniu. Można też zaznaczać wolne miejsca stojąc w korku lub idąc spacerem i w ten sposób zbierać więcej napiwków od zadowolonych kierowców.

Piotr Kowalczyk, pomysłodawca TiPark, wcześniej prowadził projekt WinkPark, który już został zamknięty. WinkPark powstał w 2018 r. i nie odniósł rynkowego sukcesu, czyli po prostu nikt z tej aplikacji nie korzystał. Nowa aplikacja ma podobne funkcje - zmieniono tylko markę.

TiPark oprócz zaznaczania parkingów na mapie ma też kilka dodatkowych opcji – informuje czy miejsce jest płatne i czy jest np. na stromym podjeździe. Pozwala również na wysyłanie próśb o wskazanie wolnego miejsca do wszystkich użytkowników w danej okolicy.

Jest także dostępna funkcja wymiany miejsca. Jak to działa? Kierowca, który ma zamiar zwolnić miejsce zaznacza je w aplikacji z opcją, że może się wymienić z następnym kierowcą. Określa jak długo może czekać oraz jaką kwotę chce otrzymać za taką pomoc. Po przybyciu następny parkujący przekazuje umówioną kwotę za pośrednictwem aplikacji.

TiPark umożliwia również wynajmowanie swojego prywatnego miejsca parkingowego, w czasie, w którym z niego nie korzystamy.

Wszystkie płatności są obsługiwane przez system Revolut, który pozwala na bezprowizyjne wypłaty zarobionych pieniędzy. Otrzymane w ten sposób dochody powinniśmy uwzględnić w rocznym rozliczeniu podatkowym. Inną opcją wypłaty, uruchomioną z myślą o młodszych użytkownikach, którzy zbierają tylko napiwki za zaznaczanie wolnych miejsc, jest odbiór zarobionych pieniędzy w postaci kodów do sklepów Google Play i Apple.

TiPark posiada funkcję wysyłania ostrzeżeń kierowcom, którzy blokują miejsca lub zaznaczają te niewłaściwe. Większa liczba ostrzeżeń sprawia, że system automatycznie zablokuje takie konto.

TiPark działa w całej Polsce. Najwięcej użytkowników jest obecnie w Warszawie i Krakowie.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: