Najszybsze ładowanie baterii - Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0

Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro oferują przełomowe technologie w zakresie zarządzania energią smartfona, jakich nie ma żaden inny producent na rynku.

Huawei po raz kolejny przesuwa granice

Bateria to jeden z fundamentów serii Mate, która od paru lat jest znana z dużych pojemności baterii i długiego działania bez konieczności doładowywania smartfonu w ciągu dnia. W 2016 r. Huawei Mate 9 zdeklasował konkurentów ogniwem o pojemności 4000 mAh. Tegoroczny Mate 20 Pro przesuwa granicę jeszcze dalej, oferując jeszcze pojemniejszą baterię o pojemności 4200 mAh. Jest to największa pojemność baterii wśród wszystkich flagowych urządzeń wiodących producentów.

Najszybsza ładowarka na rynku

Huawei już od dawna oferował w swoich smartfonach szybkie ładowarki oferujące lepsze parametry niż popularny standard Quick Charge. Dzięki Huawei SuperCharge (22,5W) możliwe jest naładowanie smartfona od zera do 58% w zaledwie pół godziny. Takie parametry oferuje między innymi najnowszy Mate 20.

Mate 20 Pro przesuwa limity szybkiego ładowania jeszcze dalej. Jest to możliwe dzięki pierwszej na rynku ładowarce oferującej moc 40W. Niemal dwukrotnie mocniejsza ładowarka ładuje Mate 20 Pro do 70% w 30 minut! Oznacza to, że najnowsze rozwiązanie Huawei w trakcie pół godziny ładuje średnio jeden procent baterii w 30 sekund. Wystarczy podłączyć Mate 20 Pro do prądu, gdy pijemy poranne cappuccino, a nasz telefon będzie gotowy do działania przez kolejne kilka godzin.

Koniec z kablami

Kolejną innowacją, która debiutuje w Mate 20 Pro jest nowa technologia ładowania bezprzewodowego. Wygoda takich ładowarek jest znacznie większa niż tradycyjnych – wystarczy odłożyć smartfon na specjalną ładującą powierzchnię na stoliku nocnym lub biurku, i tym samym unikamy plączących się kabli i nurkowania pod biurkiem, aby znaleźć wolne gniazdko. Ich mankamentem jest to, że dotychczas były o wiele wolniejsze od ładowania przy pomocy kabla. 

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom w Huawei Mate 20 Pro udało się osiągnąć moc ładowania 15W, która jest porównywalne z szybkimi ładowarkami przewodowymi stosowanymi przez innych producentów!

Jedyne na rynku bezprzewodowe ładowanie zwrotne

Nowy Mate 20 Pro jako pierwszy smartfon pozwala podzielić się energią i to bez dodatkowych akcesoriów czy kabli. Jest to możliwe dzięki bezprzewodowemu ładowaniu zwrotnemu. Tak jak Mate 20 Pro może być ładowany bezprzewodowo, tak może odwrócić ten proces i samemu ładować bezprzewodowo inne urządzenie. Wystarczy położyć drugiego smartfona na Mate 20 Pro, tak jak na bezprzewodowej ładowarce. 
Procesor też oszczędza energię

Procesor też oszczędza energię

Mate 20 Pro oraz Mate 20 to pierwsze smartfony na rynku wyposażone w procesor wykonany w procesie litograficznym 7 nm – Kirin 980. Wprowadzenie nowocześniejszego procesu produkcji procesora oprócz zwiększenia jego wydajności, pozwala znacznie zmniejszyć wydzielanie ciepła, jak i zmniejszyć zużycie energii.

Zużycie energii jest także lepiej monitorowane dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji. Procesor Kirin 980 dzięki podwójnym jednostkom NPU może stosować bardziej zaawansowane analizowanie zwyczajów użytkownika, podtrzymując działanie najczęściej używanych aplikacji, równocześnie ograniczając zasoby pozostałym programom i procesom.

Wyśrubowane normy

Jedną z ważniejszych zalet szybkiego ładowania Huawei jest niewielkie nagrzewanie się telefonu podczas ładowania. Baterie Huawei mają wielostopniowe zabezpieczenia, zapewniające kontrolę nad procesem ładowania.

Nad złożonymi procesami czuwają zarówno inżynierzy Huawei, jak i niezależne instytucje. Proces ładowania i baterie w smartfonach serii Mate 20 zostały przebadane przez niemiecki instytut TÜV Rheinland. Ten ośrodek poddaje rygorystycznym testom produkty, których bezpieczeństwo ma spełniać najwyższe normy. 

Huawei Mate 20 Pro jest jedynym smartfonem, który oferuje połączenie pojemnej baterii 4200 mAh, superszybkiego ładowania 40W ładowarką, szybkiego ładowania bezprzewodowego 15W i bezprzewodowego ładowania zwrotnego. 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: