Otwarcie konta w Banku Pekao na selfie teraz z e-dowodem

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Błyskawiczne otwarcie konta w Banku Pekao – na selfie z e-dowodem

Pekao, jako pierwszy bank w Polsce, wdrożył możliwość otwarcia konta na selfie przy użyciu e-dowodu. Dane niezbędne do procesu weryfikacji tożsamości osoby zostaną pobrane z warstwy elektronicznej w dowodzie osobistym. 

Od teraz, aby otworzyć rachunek w Pekao, wystarczy zainstalować na swoim telefonie aplikację PeoPay i wybrać opcję „Otwórz konto”. Weryfikacja za pomocą e-dowodu jest błyskawiczna. Wystarczy że podamy sześciocyfrowy numer CAN widoczny na froncie dowodu pod zdjęciem, a następnie do smartfonu z aktywną funkcją NFC zbliżymy dokument. Dostępne w warstwie elektronicznej dane właściciela dowodu, zostaną bezpiecznie odczytane i przekazane do banku. Dzięki temu w nowym procesie otwierania konta na selfie klient nie musi już robić zdjęcia dowodu osobistego, wystarczy, że zbliży dokument do telefonu.

W kolejnym kroku aplikacja zrobi nam selfie. Po uzupełnieniu danych, umowę zatwierdzamy kodem przesłanym w SMS, po czym ustalamy numer PIN do logowania w aplikacji PeoPay. Po tym krótkim procesie konto jest założone.

Proces jest dostępny w aplikacji z systemem operacyjnym Android, a już niebawem również dla posiadaczy iPhone.

Bank Pekao jako pierwszy w Polsce udostępnił swoim klientom możliwość zdalnego zakładania konta z wykorzystaniem zdjęcia twarzy. Do tej pory z rozwiązania skorzystało już blisko 100 tys. osób.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: