T-Mobile będzie co roku wydawał prawie 1 mld na 5G

Najważniejsze | Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 0
T-Mobile będzie co roku wydawał prawie 1 mld na 5G

T-Mobile Polska zakłada w 2024 roku poprawę wyników operacyjnych i finansowych - poinformował agencję PAP prezes Andreas Maierhofer.

"W tym roku przewidujemy wzrost we wszystkich tych filarach. Zakładamy wzrost bazy klientów indywidualnych i w obszarze B2B. W 2024 roku chcemy rosnąć zdobywając nowych klientów, a sukces finansowy przychodzi automatycznie, jest tego konsekwencją. Tak więc generalnie w 2024 roku chcemy zwiększać wszystkie główne wskaźniki operacyjne i finansowe. Przez kilka ostatnich lat omawialiśmy wiele razy kwestię inflacji, zakładam, że inflacja stanie się w tym roku bardziej rozsądna w porównaniu z poprzednimi latami, ale nadal wysoka. W zeszłym roku wyniosła ponad 15 proc., to nie są poziomy prognozowane na rok 2024, więc sytuacja staje się bardziej przewidywalna. Mimo to koszty prowadzenia działalności w naszej branży są nadal bardzo wysokie" - dodał.

"Będziemy pierwszym operatorem, który udostępni klientom największą ilość stacji bazowych. Według naszych estymacji to będzie ponad 26 proc. populacji Polski. Roll-out całej sieci zajmie kilka lat. Chcemy być liderem w Polsce w zakresie szybkości uruchamiania stacji 5G i najlepszych doświadczeń klientów. Większość z naszych 1 mld zł rocznych inwestycji w najbliższych latach zostanie przeznaczone na wdrożenie sieci 5G. Oczywiście w pierwszej fazie skupimy się na największych miastach oraz na obszarach o największym ruchu, potem przyjdzie czas na kolejne miejscowości. Wprowadzamy 5G dla wszystkich naszych klientów, a część naszych klientów ma już 5G w planie taryfowym. Spodziewamy się wszyscy klienci, którzy spróbują nowej technologii, będą chcieli ją nadal używać i będą gotowi zapłacić za nieco droższy plan taryfowy, aby móc korzystać z pełni możliwości nowej technologii" - dodał.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: