T-Mobile może dogadać się z Vivendi w sprawie Ery

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 13

Dziennik Puls Biznesu podał, że niedługo ma się zakończyć konflikt wokół Polskiej Telefonii Cyfrowej. Elektrim, Deutsche Telekom i Vivendi usiedli kilka miesięcy temu do stołu.

"Vivendi dąży do zabezpieczenia wszelkich korzyści ekonomicznych wynikających z inwestycji w Elektrim Telekomunikację (ET) i PTC" — mówi Aleksander Kobecki reprezentujący Vivendi, które na konflikcie traci najwięcej.

"Zawsze mówiliśmy, że porozumienie między zwaśnionymi stronami przyjmiemy z radością" — mówi Anna Bischof z Deutsche Telekom, który zyskuje najwięcej.

Niedawno do KRS wpisano poprzedni zarząd Ery - Klausa Hartmanna i Jensa Beckera, dyrektora finansowego. "Czekaliśmy na tę decyzję od złożenia wniosku w KRS w listopadzie 2006 roku" — mówi Zbigniew Lazar, rzecznik prasowy PTC.

Scenariusz przedstawiany przez Puls Biznesu: podstawa to wycofanie wszelkich roszczeń. Niemcy przejmują 100 proc. PTC. W księgach mają rezerwę, dzięki której mogą spłacić Francuzów.

Kolejnym elementem zgody będą uzgodnienia z obligatariuszami Elektrimu. Zainteresowanym polubownym rozwiązaniem sporu jest także skarb państwa. Francuzi domagają się od Rzeczypospolitej Polskiej 12 mld zł za złamanie zapisów umowy o współpracy gospodarczej.

Opinie:

Opinie archiwalne (13):

Komentuj

Komentarze / 13

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  pnyczaj pisze: 2010-11-02 11:05
  Najwyższa pora zakończyć w końcu ten wieloletni spór. Jest on kosztowny dla obu stron i szkodzi firmie. Korzystają jedynie prawnicy, którzy przez lata mają stałą pracę przy tej sprawie. Wiadomo, że Erę przejmie DT (już od lat Era sprzedaje rozwiązania DT, np. smartfony MDA z T-Mobile, tyle że jeszcze z logo Ery). Dla DT rozwiązanie sporu jest istotne, bo przejmując firmę lepiej by jej sytuacja prawna była jasna.
  0
 • Users Avatars Mini
  Ben pisze: 2010-11-02 11:20
  To fakt ale spor nie wplywa na rozwoj i pozycje Ery i dobrze. A dojscie do rozwiazania to po prostu kwestia czasu wg mnie i tyle.
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2010-11-02 11:45
  Czyli co?! Będzie wreszcie T-Mobile Polska czy k... nie? Ileż można czekać! Może śpieszą się, bo i Plus zamieni się wkrótce w Vodafone.
  0
 • Users Avatars Mini
  pacoher pisze: 2010-11-02 14:38
  Bardzo dobrze. Oby wszystko zakończyło się z korzyścią dla użytkowników Ery.
  0
 • Users Avatars Mini
  wermut pisze: 2010-11-02 15:13
  To jasne, że klienci na tym skorzystają i to wyraźnie, ale @jojo rebranding nie jest konieczny, bo Era to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych brandów T Mobile, po co to zmieniać?
  0
 • Users Avatars Mini
  dan-rut pisze: 2010-11-02 15:21
  wermut, to czy zmiana marki rzeczywiście jest według DT konieczna czy nie okażę się pewnie po zawartej ugodzie. Czas pokaże co się stanie z Erą.
  0
 • Users Avatars Mini
  Czajson-1 pisze: 2010-11-02 17:17
  @ jojo - T-Mobile PL napewno będzie, bo to oczywiste. łatwiej prowadzić jeden wspólny marketing za mniejsze pieniądze niż dwa różne. Wbrew pozorom koszta wydane na zaznajomienie ludzi z nową marką szybko się zwrócą. Co do Plusa to Vodafone PL to lata świetlne. Prędzej PRL-ofon będzie. Sieć broni się przed technologiami jak tylko może.
  0
 • Users Avatars Mini
  pacoher pisze: 2010-11-02 17:27
  @Czajson - nie wiem czy to aż tak pewne. Era to bardzo silna marka. Jest w tym momencie na dużo lepszej pozycji niz była Idea przed rebrandingiem w 2005 roku.
  0
 • Users Avatars Mini
  MaTT pisze: 2010-11-02 19:08
  może to dziwnie zabrzmi co powiem jestem patriotą i podoba mi się nazwa ERA ale wiem także jakie taryfy są w Niemczech, Holandii, Czechach, Węgrzech, Chorwacji czy Słowacji i mogę tylko powiedzieć jedno T-mobile Polska nadchodź proszę wreszcie ;] W Niemczech jest stan darmowy do całego T-mobile w Niemczech T-mobile ma 40 milionów ludzi ;] w przeciwnym razie coraz więcej ludzi będzie uciekać do Play a i play zostanie kupiony pewnie przez H3.
  0
 • Users Avatars Mini
  Jaroslaw pisze: 2010-11-02 21:25
  Jezeli spor zostanie zakonczony, rebranding nas nie ominie bo to najlepszy oficjalny sposob na wyciagniecie kasy z firmy. Teraz jeszcze musza kombinowac. Swiec Panie nad dusza Ery bo dlugo nie pociagna.
  0
 • Users Avatars Mini
  Czajson-1 pisze: 2010-11-03 00:15
  @pacoher - niejedna marka była silna. Pamiętaj że w jedności siła. Co do Idei to ta marka zawsze była poniżej jakichkolwiek wartości. Nawet teraz jako Orange jest pozytywnie widziana tylko przez te 14 milionów jej użytkowników, bo cała reszta śmieje się z tego ciemnogrodu, który daje się łupić pomarańczowej małpie tylko po to, żeby mieć do znajomych taniej. Tak się składa, że w każdej sieci są jakieś opcje darmowych rozów w swojej sieci a przy tym nie trzeba być wyzyskiwanym.
  0
 • Users Avatars Mini
  rogmaniek pisze: 2010-11-14 15:47
  Jarosław: "święte" słowa:) oby nigdy nie "zniszczono" całkowicie marki Era!!! Chociaż wiem, że to kiedyś może nastąpić, to nigdy paskudnym Szwabom z DT nie wybaczę reabranding'u! Bo można dać dobrą ofertę zostawiając i zarazem "odświeżając" super cenną markę, tylko trzeba chcieć... Czajson: ale przecież Idea była silną marką i nawet, w 2005r., lepiej rozpoznawalną od marki Plus! Tylko poszło o jedno, wiadomo o co... Jest pretekst dla Francuzów, aby ciągnąć kasę, za rzekomo prestiżowe logo...
  0
 • Users Avatars Mini
  rogmaniek pisze: 2010-11-14 15:51
  Sorki, miało być oczywiście rebranding'u. A jeśli nie będzie już marki Era, to moim marzeniem jest, żeby P4 czy nawet Polkomtela przejęła Telefonica i byśmy mieli szósty kraj z blue O2, dokładniej Telefonica O2 Poland. Chociaż szkoda, że nigdy już nie będzie Ery Idealnych Plusów...
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: