T-Mobile przetestował swoją sieć 5G w 7 miastach - maksymalne prędkości pobierania przekraczają 1 Gbps

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
T-Mobile przetestował swoją sieć 5G w 7 miastach - maksymalne prędkości pobierania przekraczają 1 Gbps

T-Mobile przeprowadził terenowe testy, które potwierdzają, że 5G zbudowane w oparciu o pasmo 3,x GHz to rewolucja w dostępie do internetu mobilnego. Pomiarów dokonano w siedmiu różnych, a jednocześnie z perspektywy operatora strategicznych lokalizacjach, w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Pruszczu Gdańskim, Łomży, Radomiu oraz Kielcach. Testy dostarczyły imponujących wyników - maksymalne prędkości pobierania przekraczające 1 Gb/s!

Jak wyglądają testy terenowe

Technicy T-Mobile Polska, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt pomiarowy, przez kilka godzin przemierzają granice zasięgu. Kilka razy testując jeden nadajnik, skrupulatnie weryfikują jakość i prędkość sieci. To realne doświadczenia, które przekładają się na solidność i skuteczność oferowanej usługi.

T-Mobile przetestował swoją sieć 5G w 7 miastach - maksymalne prędkości pobierania przekraczają 1 Gbps

Podczas testów zweryfikowano efektywność współdzielenia zasobów radiowych w technologii Massive MIMO. To potwierdza, że T-Mobile Polska nie tylko oferuje niesamowite prędkości, ale także wykorzystuje zaawansowane technologie, by dostarczyć najlepsze doświadczenie użytkownikom.

Wysokie prędkości transmisji danych

Pozostając w temacie prędkości, pobieranie danych przekroczyło 1 Gb/s. To znaczne przyspieszenie, które zrewolucjonizuje doświadczenie korzystania z sieci mobilnej. Skąd tak dobre wyniki jeszcze przed finalnym uruchomieniem 5G? Diabeł tkwi w szczegółach - domyślna konfiguracja sieci nie była wystarczająca, by osiągać takie prędkości, jednak dzięki optymalizacji kluczowych parametrów udało się dostosować konfigurację nadajników tak, by osiągnąć niedostępne dotychczas wartości.

Najlepszy blok na rynku

Pasmo C, określane również potocznie jako „C-band” to kluczowy składnik strategii T-Mobile na przyszłość. Dzięki pozyskaniu bloku 100MHz operator trzykrotnie zwiększył pojemność zasobów radiowych. W momencie uruchomienia sieci nowej generacji, T-Mobile będzie korzystać z agregacji, co pozwoli na jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie warstwy 5G w połączeniu z 4G.

Nie bez znaczenia jest też fakt wskazujący na to, że uruchomienie sieci 5G w pierwszej kolejności w dużych miastach, znacznie uwolni zasoby poprzednich generacji, jak 4G, co też przełoży się na przyspieszenie działania już istniejącej infrastruktury.

T-Mobile Polska ma wszystko, by zrewolucjonizować rynek 5G w Polsce. Wyniki testów potwierdzają, że to nie tylko obietnice, ale także realne działania. Dzięki ciągłym innowacjom i inwestycjom w infrastrukturę, T-Mobile Polska zamierza oferować najlepszą oraz najbardziej zaawansowaną sieć 5G w Polsce.

To materiał sponsorowany - powstał na zlecenie firmy T-Mobile Polska.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: