T-Mobile testuje w Polsce hybrydowy system zasilania stacji bazowej

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Magenta jeszcze bardziej zielona - T-Mobile Polska wprowadza pierwszy hybrydowy system zasilania stacji bazowych w Polsce

T-Mobile, we współpracy z ECS i NetWorkS!, zbudował hybrydową instalację zasilającą stację bazową energią słoneczną i wiatrową, dzięki zastosowaniu specjalnych turbin. Stacja bazowa w Brudzowicach jest pierwszym tego typu projektem w Polsce, a T-Mobile planuje wprowadzenie podobnych systemów także w innych miejscach.

Od dłuższego czasu T-Mobile montuje panele fotowoltaiczne na stacjach bazowych oraz innych obiektach telekomunikacyjnych, które zapewniają od około 15% do 30% średniorocznego zapotrzebowania na energię tych instalacji. W polskich warunkach klimatycznych tego typu rozwiązanie nie oferuje takiej sprawności, jak w regionach o dużo wyższym nasłonecznieniu.

Nowe rozwiązanie, które łączy fotowoltaikę z turbinami powietrznymi, pozwala na jeszcze większą kontrolę kosztów pozyskiwania energii, również w sytuacjach, gdy brak jest dostatecznego nasłonecznienia lub wiatru. Hybrydowy system zasilania działa bez przerwy, a nadmiar energii jest gromadzony w bateriach i wykorzystywany w przypadku, gdy inne źródła zawodzą.

Cała instalacja jest zarządzana przez system, który optymalizuje wykorzystanie źródeł energii, co pozwala na dostarczenie do 50% energii z odnawialnych źródeł.

Magenta jeszcze bardziej zielona - T-Mobile Polska wprowadza pierwszy hybrydowy system zasilania stacji bazowych w Polsce

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: