T-Mobile też chce mieć romans z Open RAN - start w tym roku

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Magenta heartbeat: prezentacja Deutsche Telekom na MWC 2023

Deutsche Telekom również stawia na Open RAN jako alternatywę do budowy sieci komórkowych w Europie. DT planuje wyposażyć pierwsze sieci komercyjne Open RAN w partnerstwie z Nokią i Fujitsu w Niemczech oraz Mavenir w innych krajach Europy. Wdrożenie ma się rozpocząć w 2023 roku.

Tradycyjne radiowe sieci dostępowe są dostarczane jako zintegrowane rozwiązania od jednego dostawcy. Open RAN otwiera interfejsy między różnymi częściami radiowej sieci dostępowej, umożliwiając operatorom wprowadzanie komponentów pochodzących od różnych dostawców. Operatorzy mogą zatem łączyć w jednej lokalizacji jednostkę pasma podstawowego jednego dostawcy z jednostką radiową innego dostawcy.

Nokia i Fujitsu zostali wybrani jako partnerzy do pierwszego komercyjnego wprowadzenia otwartej sieci RAN w Niemczech od 2023 roku. W regionie Neubrandenburg zostaną uruchomione usługi 2G, 4G i 5G.

„Open RAN ma kluczowe znaczenie dla strategii Deutsche Telekom polegającej na wspieraniu większej różnorodności dostawców” — podkreśla Claudia Nemat, członek zarządu ds. technologii i innowacji.

„Open RAN dojrzał w ciągu ostatnich miesięcy zarówno pod względem stabilności, jak i wydajności, co dało nam pewność wstępnego wdrożenia komercyjnego.” — mówi Abdu Mudesir, CTO Grupy Deutsche Telekom w Niemczech.

Deutsche Telekom testował O-RAN w Neubrandenburgu w 2021 r. Projekt został nazwany O-RAN Town.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: