Smartfony tańsze o kilkaset złotych - 300 osób się skusiło

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
16 zarzutów za oszustwa internetowe i 2 miesiące aresztu dla podejrzanej

Wspólne działania policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją komendy na Pradze Północ oraz funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji doprowadziły do zatrzymania 44-letniej kobiety, która dokonywała oszustw internetowych.

Podejrzana oferowała do sprzedaży na swojej stronie internetowej oraz za pośrednictwem popularnego serwisu ogłoszeniowego telefony komórkowe. Pokrzywdzeni po wpłaceniu pieniędzy, nie otrzymywali jednak zamówionego towaru.

44-latka usłyszała dotychczas 16 zarzutów. Policjanci typują, że w tej sprawie mogło zostać pokrzywdzonych około 300 osób z całej Polski.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Sąd zastosował wobec 44-latki 2 miesiące aresztu. Grozi jej kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Zainteresowanie klientów było duże, ponieważ ceny telefonów były o kilkaset złotych tańsze niż u innych sprzedawców.

Funkcjonariusze w wyniku przeszukania mieszkania kobiety zabezpieczyli telefony komórkowe, laptopy, komputer oraz nośniki danych, a także dokumenty w postaci wezwania z banku do zwrotu pieniędzy pokrzywdzonym w ramach złożonych reklamacji.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: