Taniej SDI

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 12

Telekomunikacja Polska S.A. po okresie pilotażowym rozpoczyna 15 września b.r. komercyjne świadczenie usługi SDI (Stały Dostęp do Internetu).  Aktualnie z SDI korzysta prawie 40,5 tysiąca użytkowników.

Od 15 września dostęp SDI będzie można uzyskać na czas nieokreślony za jednorazową opłatą w wysokości  800 zł + VAT. Opłata za wykupienie usługi na okres 24 miesięcy wyniesie 500 zł + VAT. Miesięczny abonament będzie kosztować 130 zł + VAT. Z 368,85 zł + VAT do 40 zł + VAT obniżono opłatę za przejęcie przez innego abonenta praw do korzystania z istniejącego SDI po wygaśnięciu lub rozwiązaniu umowy z poprzednim użytkownikiem. Przeniesienie terminala SDI do innej lokalizacji, np. z powodu przeprowadzki abonenta, to koszt  w wysokości 120 zł + VAT.

Wszyscy dotychczasowi abonenci SDI otrzymają nowy regulamin wraz z cennikiem. Klienci, którzy korzystali z usług SDI w okresie pilotażowym, mogą w ciągu 30 dni od wejścia w życie nowego regulaminu podjąć decyzję o dalszym korzystaniu lub ewentualnej rezygnacji z usługi. Jeżeli w tym terminie abonent nie złoży rezygnacji, umowa, którą podpisał na okres pilotażowy, stanie się  automatycznie umową na czas nieokreślony.

Pełne brzmienie obowiązującego od 15 września regulaminu wraz z cennikiem można znaleźć również w Internecie na stronie www.tpsa.pl/sdi oraz we wszystkich Biurach Obsługi Klientów.

Stały Dostęp do Internetu - SDI zapewnia klientom stałe połączenie z siecią Internet. Za usługę pobierana jest stała opłata miesięczna niezależnie od stopnia wykorzystania łącza. SDI wykorzystuje istniejącą linię telefoniczną nie ograniczając zarazem możliwości prowadzenia rozmów telefonicznych. SDI to stały, niezależny dostęp do zasobów Internetu z maksymalną przepustowością łącza wynoszącą 115 kbit/s. Oprócz możliwości nieograniczonego korzystania z Internetu, użytkownik otrzymuje stały adres IP (identyfikujący jego komputer w Internecie), dzięki czemu może skonfigurować we własnym zakresie serwer poczty elektronicznej (e-mail) oraz serwer stron WWW.

Usługa oparta jest na systemie HiS (Home Internet Solution) firmy Ericsson. System HiS składa się z terminala SDI, instalowanego w domu użytkownika oraz urządzenia dostępowego instalowanego w centrali telefonicznej, która obsługuje linię telefoniczną abonenta. Terminal SDI jest podłączany do portu szeregowego komputera i łączony z gniazdkiem telefonicznym w domu abonenta. Do terminala można podłączyć dowolny aparat telefoniczny lub faksowy, co umożliwia prowadzenie normalnej rozmowy telefonicznej lub wysyłanie faksu podczas połączenia internetowego. Obsługa terminala SDI nie wymaga od użytkownika żadnej wiedzy technicznej. SDI oferowany jest niezależnie od dotychczasowego systemu dostępu do Internetu przy pomocy ogólnopolskiego numeru 0 20 21 22.

Klienci zainteresowani SDI powinni złożyć wniosek w najbliższym Biurze Obsługi Klientów (adres i telefon BOK znajduje się na rachunku telefonicznym).

Opinie:

Opinie archiwalne (12):

Komentuj

Komentarze / 12

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Pedroz pisze: 2001-08-18 14:57
  Wacky - chyba Ci sie cos polasowalo. Ustawa mowiaca o 7% VAT na net nie weszla w zycie. Zanim weszla podniesli znow do 22 :)))))
  0
 • Users Avatars Mini
  Szymon pisze: 2001-08-17 18:45
  Bardzo mnie to cieszy, gdyż prywatnie jako użytkownik łącza stałego w TV Kablowej mogę oczekiwać także obniżki tegoż. BTW: TPSA zaczyna powoli odczuwać podrygi konkurencji w dostępie do internetu... byle tak dalej, a internet stanie się tani i ogólnodostepny (pewnie dopiero za kilka lat).
  0
 • Users Avatars Mini
  Karol pisze: 2001-08-17 18:56
  TP SA powaliła nas na kolana swoją obniżką !! Dzięki Ci o PREZESIE "Te-psy" który zarabiasz Bóg wie ile i zdzierasz swoją skromną pensyjkę z nas...zwykłych szarych ludzi.
  0
 • Users Avatars Mini
  Bartek pisze: 2001-08-17 19:25
  Wlasnie sobie czytam i czytam i patrze jestem uzytkownkiem his'a i place 131,95 netto czyli 160,98 brutto a tu jest nowy abonament 130 + vat czyli 158,6 czyli mamy rewolucyjna obnizke jak na tpsa 2,38 brutto i nie wiem czy smiac sie czy plakac. Liczylem tak na 20, 30 zl mniej, nadzieja matka itd. szkoda
  0
 • Users Avatars Mini
  Giewont pisze: 2001-08-17 19:46
  Zmiencie tytul tego newsa 2 zl taniej - to ma byc obnizka?:)))))))))))))))
  0
 • Users Avatars Mini
  LESZEK pisze: 2001-08-17 20:05
  OBNIZKA NA MIARE TePSY SA
  0
 • Users Avatars Mini
  LESZEK pisze: 2001-08-17 20:08
  KOMERCYJNIE NIE ZNACZY TANIO!!!!!!!!!BRAWO TEPSO .
  0
 • Users Avatars Mini
  trurl pisze: 2001-08-17 22:07
  Cieszcie się że na okoliczność rozpoczęcia komercyjnego SDI jeszcze nie podnieśli cen (patrz abonament telefoniczny).Przecież mogło im wyjść że za taką \"boską\" usługę trzeba zapłacić np. 250 zet.A tak na poważnie to osiągnąłem b.wysoki stopień wk....... bo nie lubię jak ktoś kpi ze mnie w żywe oczy. Ps. Do Szymona.Nie bardzo zrozumiałem czy robisz sobie jaja czy Cię pogięło. PZDR.
  0
 • Users Avatars Mini
  WackY pisze: 2001-08-17 23:02
  Ludzie to nie jest obnizka TPSA tylko zniesienie podatki z 22% do 7%. Tepsa nigdy nie obnizy swoich cenn chyba ze bedzie konkurencja ktora nie SPI :)))
  0
 • Users Avatars Mini
  czarny_kruk pisze: 2001-08-18 05:13
  Witam, z ciekawoscia i zdumieniem przeczytalem wczoraj o mozliwosci instalacji na moim osiedlu kablowki+stalego lacza do netu. Zdziwienie moje bylo kilkukrotnie wieksze gdyz a) na osiedlu domkow jednorodzinnych instaluja kablowke, no i internet ryczaltowy! b) uwaga! szok! usluge reklamuje, utrzymuje i dostarcza.... nikt inny tylko TP s.a. Takze zdziwko bylo niezle, nowiec dzwonie na jeden z numerow ktore tam podali i pierdu, pierdu - kablowka hehe przez 2 nieuzywane kabelki od telefonu a neta moga osobno - instalka 300zeta (da sie wytrzymac) i lacze - ! 256kbs 130 zeta, a siedemset iles (chyba 726) za 244 zeta czy cos w tych rzedach... hmm... ciekawe... szkoda tylko ze u znajomego zalozyli kabelowke+net 256kb za.... 50 zeta/mies!!! niewiem jak im sie to oplaca... - dla zainteresowanych zajmuje sie tym firma Magma we Wroclawiu... fajne....
  0
 • Users Avatars Mini
  Maciek pisze: 2001-08-18 05:15
  pamietacie taki dowcip o tym jaki to Stalin byl laskawy? bylo tam cos o dziecku ktore uderzyl, a mogl przeciez zabic. Wiec nasza tpsa jest kchana i laskawa - przeciez mogla podwyzszyc ale w swojej wspanialomyslnosci nie zrobila tego. dzieki Ci o tepso!!! niech cie szlag trafi
  0
 • Users Avatars Mini
  Zaicev pisze: 2001-08-20 18:29
  Zamiast sie cieszyc narzekaja... Huh huh... Pozdrawiam! :P
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: