TDC Internet wychodzi z Polski

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 14

Według Pulsu Biznesu TDC Internet finalizuje rozmowy na temat sprzedaży polskiego ramienia spółce GTS. Może to oznaczać, że na sprzedaż pójdą też kontrolowane przez duńską grupę telekomunikacyjną akcje Polkomtela.

"Transakcja jest już dopięta. Firma jest po due diligence, a zarząd porządkuje strukturę wewnętrzną" - mówi informator Pulsu Biznesu.
TDC Internet Polska nie zaprzecza, ale i nie potwierdza tych informacji. "Konsolidacja trwa. Czasami TDC sprzedaje, czasami kupuje" - mówi Peter Rafn, prezes spółki.

Nie wiadomo, jaka jest wartość transakcji. Pod koniec roku TDC zapłaciło Softbankowi za niemal połowę akcji tej spółki 70 mln zł. "Wycenę na poziomie 140 mln zł będzie jednak Duńczykom trudno uzyskać" - mówi osoba zbliżona do transakcji. Według niej, GTS bardziej zabiega o pozbycie się konkurenta. Już zapowiedziano pracownikom spółki możliwość zwolnień grupowych.

Trwają rozmowy na temat zmiany struktury własnościowej firmy. Celem akcjonariusza jest osiąganie jak najlepszych wyników finansowych. Aby zagwarantować elastyczność działania, kierownictwo zostało poproszone o powiadomienie urzędu pracy o możliwości wystąpienia konieczności zmniejszenia zatrudnienia - poinformował pracowników w liście wewnętrznym Peter Rafn.

Jeszcze ciekawszy wątek całej sprawy może dotyczyć Polkomtela. Niemal 20 proc. akcji tej spółki jest w posiadaniu grupy TDC. Od dłuższego czasu trwają spekulacje na temat sprzedaży tego pakietu przez Duńczyków. Sprzedaż części internetowej może więc być początkiem wychodzenia grupy TDC z polskiego rynku. "Nie ma planu całkowitego wyjścia TDC z Polski" - zapewnia Peter Rafn.

Opinie:

Opinie archiwalne (14):

Komentuj

Komentarze / 14

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: