Tele2 wyjaśnia, że nie sprzedaje już Gadatka

Newsy
Żródło: Tele 2
Opinie: 11

W nawiązaniu do dzisiejszej publikacji "Gazety Wyborczej", zamieszczonej na stronach "Gospodarka", firma Tele2 Polska wyjaśnia, że usługa działająca w systemie przedpłaconym (pre-paid) pod nazwą Gadatek, wykorzystująca technologię VoIP (Voice over Internet Protocol), nie jest oferowana już od końca 2001 roku. 
Z początkiem 2002 roku usługa Gadatek została zastąpiona przez rozwiązanie o nazwie TDU, wykorzystujące podobne przystawki. Różnica pomiędzy usługą VoIP o nazwie Gadatek a TDU polega przede wszystkim na innej zasadzie rozliczeń. Usługa VoIP wykorzystująca urządzenie TDU była rozliczana na zasadzie post-paid (klient otrzymuje faktury za wykonane połączenia). 
Jednak wraz z liberalizacją polskiego rynku telekomunikacyjnego, usługa VoIP o nazwie TDU (nazywania często przez klientów Gadatkiem) została wycofana ze sprzedaży. 
Od 1 marca 2003 roku Tele2 Polska oferuje wyłącznie tradycyjne usługi telekomunikacyjne, głównie poprzez preselekcję (międzymiastowe i międzynarodowe, a wkrótce również z krajowymi telefonami komórkowych) oraz działającą w systemie pre-paid Kartę Świat. 
Ze względu na duże zainteresowanie użytkowników, usługa TDU jest jednak nadal oferowana, jednak wyłącznie dla dotychczasowych klientów (pozyskanych w latach 2000-2002).

Opinie:

Opinie archiwalne (11):

Komentuj

Komentarze / 11

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: