Telefon, Internet, prąd

Newsy
Żródło: Prawo i Gospodarka
Opinie: 5

STOEN, warszawskie przedsiębiorstwo energetyczne podejmie w siepniu testy technologii Powerline Communication (PLC), która pozwala na komunikację telefoniczną i internetową za pośrednictwem linii energetycznych. Sprzęt telekomunikacyjny, niezbędny do przeprowadzenia testów dostarczy firma Ascom. Próby wykorzystania technologii PLC potrwają do końca roku. Dokładnej daty włączenia nowych usług do oferty nie podano. Technologia jest stosowana w Niemczech i Szwajcarii. Przeciwnicy technologii dowodzą, że PLC będzie utrudniać krótkofalową transmisję radiową, i odwrotnie, sam przekaz w PLC, będzie narażony na zakłócenia ze strony fal krótkich.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Ruda pisze: 2001-08-02 12:36
  internet przez kabelek z prądem! to ciekawe rozwiązanie- wtedy chat może być baaaaaaaaardzo elektryzujący!
  0
 • Users Avatars Mini
  marcin pisze: 2001-08-02 13:31
  troche to stara technologia, ale w Polsce....
  0
 • Users Avatars Mini
  jarecki pisze: 2001-08-02 14:21
  Może i stara technologia, ale dla mnie totalny kosmos (może tak samo reagowali ludzie na pierwszy samolot?). Tak czy siak, jeśli oferta dostępu do sieci będzie bogatsza, Telepies, kablówki, stałe, callback, gniazdko elektryczne, tym lepiej dla klienta.
  0
 • Users Avatars Mini
  marcin pisze: 2001-08-02 15:49
  lepiej to na pewno bo to zawsze jakaś konkurencja przewic telepsom
  0
 • Users Avatars Mini
  Buliones pisze: 2001-08-02 19:06
  w NRW (land w Niemczech) to pieknie dziala juz od jakiegos czasu. Transfery jak marzenie. Sa rozne technologie i nie wiadomo jaka predkosc bedzie osiagnieta przez Ascom, ale to kilka razy szybciej niz przez kablowke
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: