Telekomunikacja Polska twierdzi, że konkurencja skopiowała bazę klientów neostrady z kończącą się umową

Newsy
Żródło: Parkiet
Opinie: 5

Prezes Telekomunikacji Polskiej, Maciej Witucki, poinformował w dziennik Parkiet o przypadku kradzieży bazy danych klientów usług szerokopasmowych TP. Spółka poinformowała o nich UOKiK i prokuraturę. "(...) Drugi problem to kradzież baz danych TP, które są wykorzystywane przez konkurencję do przejmowania abonentów Neostrady, którym kończą się umowy. Zgłosiliśmy do UOKiK-u i prokuratury kilkadziesiąt udokumentowanych przypadków" - poinformował prezes TP.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Sof pisze: 2010-04-23 00:52
  Mi się przytrafiła taka sytuacja, 20 minut po telefonie od TP z propozycją przedłużenia umowy zadzwonili do mnie z netii z pytaniem "Czy kończy się umowa neostrady ?"
  0
 • Users Avatars Mini
  Szymi pisze: 2010-04-23 06:04
  A Mnie sie wydaje ze to dziala w 2 strony Tp Kradnie i Tp kradną, też miałem dziwny przypadek :) 5 min po tel z Neti Miałem Tel z TP z propozycją na Neta. ale Tp Nie wytzymuje Konkurencji i musiała coś z tym zrobic, to do Prokuratury i UOKiK-u zawiadomienie wysłali.
  0
 • Users Avatars Mini
  keen pisze: 2010-04-23 10:48
  Zastanawia mnie tylko jak TP chroni dane, że jakiś ptyś z konkurencji dostał się do ich systemów, przefiltrował bazy danych i skopiował dane dotyczące wybranych kończących się umów.
  0
 • Users Avatars Mini
  sawer pisze: 2010-04-23 11:42
  a mi się wydaje, że ktoś te bazy sprzedał do konkurencji, prawdopodobnie po złości że premii nie wziął albo pracę stracił...
  0
 • Users Avatars Mini
  Pułkownik pisze: 2010-04-25 01:58
  Mi się kończy umowa na telefon w Netii, a z ofertą zadzwoniła Telekomunikacja Polska ;-)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: