Samsung Health Smart Trainer, Google Duo, PC on TV - są nowe funkcje telewizorów Samsunga

Newsy
Opinie: 0
Telewizory Samsung Neo QLED, MicroLED i linia Lifestyle TV

Samsung zaprezentował portfolio telewizorów na 2021 rok.

W swoich flagowych modelach 8K (QN900A) i 4K (QN90A) Samsung wprowadza zupełnie nową technologię wyświetlania – Neo QLED. To możliwe dzięki zastosowaniu nowego źródła światła Quantum Mini LED, którym precyzyjnie steruje technologia Quantum Matrix i procesor obrazu Neo Quantum.

Quantum Mini LED ma zaledwie 1/40 wysokości konwencjonalnej diody LED. Zamiast soczewki do rozpraszania światła i zestawu do mocowania diody, Quantum Mini LED ma cienkie mikrowarstwy wypełnione wieloma diodami. Technologia Quantum Matrix umożliwia precyzyjne sterowanie gęsto rozmieszczonymi diodami, zapobiegając efektowi rozmazania (blooming).

Neo QLED zwiększa skalę luminancji do 12 bitów z zastosowaniem 4096 kroków. Sprawia to, że ciemne obszary są ciemniejsze, a jasne – bardziej rozświetlone, dzięki czemu obraz cechuje większa szczegółowość, a wrażenia HDR są bardziej precyzyjne. W Neo QLED zastosowano procesor Neo Quantum z wzmocnionymi możliwościami upscalingu. Wykorzystując nawet 16 różnych modeli sieci neuronowych, z których każdy ma możliwość zwiększania rozdzielczości, dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i technologii głębokiego uczenia, Neo Quantum może zoptymalizować jakość obrazu do bliskiej 4K lub 8K niezależnie od jego oryginalnej jakości.

Neo QLED 8K oferuje Infinity One Design – niemal bezramkowy ekran. Możliwość zamocowania do Neo QLED 8K modułu Slim One Connect – zupełnie nowego systemu zarządzania kablami, który można przytwierdzić z tyłu telewizora – zapewnia łatwiejszą instalację, poprawia też wrażenia estetyczne. W Neo QLED 8K z roku 2021 wprowadzono również kilka wysokiej klasy funkcji audio, takich jak Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS) Pro, dzięki której pomieszczenie wypełnia dynamiczny dźwięk „śledzący” ruch obiektów na ekranie, czy SpaceFit Sound, która analizuje fizyczne otoczenie, w którym znajduje się telewizor i generuje wciągający dźwięk dostosowany specjalnie do danej przestrzeni.

Funkcje modeli Samsung Neo QLED 8K i 4K:

  • Samsung Health Smart Trainer śledzi i analizuje postawę ćwiczącego w czasie rzeczywistym. Podczas treningu i po jego zakończeniu Smart Trainer dostarcza informacji zwrotnych na temat formy, pomaga liczyć powtórzenia i szacuje liczbę spalonych kalorii.
  • Super Ultrawide GameView daje możliwość grania na ekranie, którego proporcje wynoszą 32:9.
  • Google Duo użytkownicy mogą użyć telefonu, by nawiązać wysokiej jakości wideorozmowę, do której mogą dołączyć nawet 32 osoby – niezależnie od systemu operacyjnego jakiego używają. Aplikacja Google Duo umożliwia prowadzenie wideorozmów bezpośrednio przez dodatkową, podłączaną do telewizora przez USB inteligentną kamerę mogącą śledzić ruchy użytkownika.
  • PC on TV na urządzeniach Samsung to funkcja umożliwiająca podłączenie komputera do telewizora. W efekcie użytkownicy, korzystając z ekranu telewizora, do którego podłączone są mysz i klawiatura, mogą efektywnie pracować bądź uczyć się z domu. Rozwiązanie to pozwala na bezpośredni dostęp do MS Office 365 w przeglądarce internetowej telewizora, aby tworzyć i edytować dokumenty. Wystarczy na komputerze zainstalować aplikację Easy Connection i zalogować się na swoje konto Samsung – telewizor automatycznie połączy się z PC, umożliwiając wygodną pracę z domowego salonu.

MICRO LED

W nowej linii MICRO LED – obecnie dostępnej z ekranami o przekątnych 110” i 99”, a do końca roku także w mniejszych rozmiarach – zastosowano diody, których rozmiar opisywany jest w mikrometrach. Pozwalają one wyeliminować moduł podświetlenia i filtry kolorów używane w urządzeniach konwencjonalnych. Realistyczne barwy i wysoka jasność to zasługa 24 milionów samoemisyjnych indywidualnie sterowanych diod LED. W konstrukcji Monolith Design ekran zajmuje ponad 99% powierzchni frontu urządzenia.

W nowej linii MICRO LED widzowie mogą m.in. skorzystać z opcji 4Vue (Quad View), która pozwala na jednym ekranie wygodne oglądać treści pochodzące nawet z czterech różnych źródeł.

Z Majestic Sound 5.1-kanałowy dźwięk nie wymaga zewnętrznego głośnika.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: