Telia i PKP uruchomiły sieć opartą na systemie DWDM

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 1

Telia International Carrier uruchomiła wraz z PKP międzynarodowy system transmisji światłowodowej DWDM. Urządzenia teletransmisyjne w kraju zbudowane są na sieci światłowodowej PKP, natomiast w relacji od granicy do Berlina i dalej do Frankfurtu nad Menem na bazie łącz, które dostarczyła Telia. Cała sieć jest zarządzana z Warszawy. Uruchomiona sieć pozwala na transmisję danych z prędkością 4-5 x 2,5Gb/s. Ma ona wzrosnąć nawet do 64 x 10 Gb/s.

Obie strony wydały na sieć około 70 mln zł. PKP na budowę i uruchomienie swojej sieci wydały 36 mln zł. Poza Warszawą obejmuje ona na razie główne ośrodki biznesowe w południowej i centralnej Polsce m.in. Poznań, Kraków, Katowice, Wrocław i Lublin.

Partnerzy swoją usługą zamierzają zainteresować providerów internetowych i telekomy. Telia twierdzi, że klientami tej spółki jest już większość liczących się operatorów internetowych i telekomunikacyjnych, zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    Brad Burns pisze: 2001-09-07 19:51
    "Poza Warszawą obejmuje ona na razie główne ośrodki biznesowe w południowej i centralnej Polsce m.in. Poznań, Kraków, Katowice, Wrocław i Lublin" O ile Wroclaw mozna 'na sile' zaliczyc do polodniowej Polski, to Poznan na pewno lezy w jej czesci zachodniej.
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: