Telia oferuje nową usługę dla operatorów Internetu i telefonii IP

Newsy
Żródło: Telia IC
Opinie: 3

Telia International Carrier wprowadziła usługę Telia IP Connect. Usługa oferowana jest operatorom Internetu oraz firmom świadczącym usługi telefonii IP, które rozpoczynają swoją działalność. Usługa o nazwie IP Connect umożliwia nowopowstającym firmom operatorskim dostęp do globalnego szkieletu sieci IP (Internet) na poziomie, który do tej pory był z reguły oferowany tylko największym dostawcom internetowym (ISP). Zaletą nowej usługi jest to, że operator telekomunikacyjny nie musi ponosić wysokich kosztów instalacji urządzeń telekomunikacyjnych, które są niezbędne do obsługi ruchu międzyoperatorskiego (routing BGP oraz własny numer AS). Telia zapewnia teraz swoim klientom pełną obsługę operacji administracyjnych i zarządzania adresami IP, które nadawane są każdemu z urządzeń pracujących w sieci Internet. 

- Można powiedzieć, że usługa Telia IP Connect wspomaga rozwój operatora Internetu i upraszcza biurokrację związaną z prowadzeniem działalności internetowej. Nowe, niewielkie firmy mogą teraz powierzyć nam wykonywanie zadań technicznych i administracyjnych, zaś swoje własne zasoby efektywnie skoncentrować na podstawowej działalności - powiedział Erik Heilborn, prezes Telia IC. 

Nowa usługa to rozszerzenie znanej na świecie usługi Telia IP Transit, która polega na przenoszeniu ruchu internetowego wielkich operatorów Internetu i usługodawców telekomunikacyjnych poprzez globalną sieć Viking. Usługa Telia IP Connect jest dostępna w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji. Jest realizowana za pośrednictwem TeliaNet - globalnej sieci IP, w całości należącej do firmy Telia.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: