Telia szuka nowego prezesa

Newsy
Żródło: Reuters
Opinie: 26

Szwedzka Telia poszukuje osoby, która miałby zastąpić odchodzącą we wrześniu prezes Marianne Nivert. Spółka myśli również o fuzjach i przejęciach w regionie Skandynawii, powiedział przewodniczący rady nadzorczej Telii.
Lars Eric Petersson stwierdził w wywiadzie dla dziennika Finanstidningen, że rada poszukuje prezesa, który ma doświadczenie w prowadzeniu spółki giełdowej, szczególnie z sektora telekomunikacyjnego. Rozglądamy się w kraju i zagranicą, ale czas nas nie goni, powiedział Petersson.
Licząca 68 lat Nivert, która w październiku 2000 roku zastąpiła dotychczasowego prezesa Jan-Ake Karka, zamierza opuścić spółkę we wrześniu 2002 roku. Podczas swoich krótkich rządów w Telii Nivert zredukowała zatrudnienie o połowę i starała się zwiększyć wydajność dawnego krajowego monopolisty pozbywając się części aktywów nie związanych z podstawową działalnością spółki.
Petersson powiedział, że Telia, która w ubiegłym roku rozmawiała o przejęciu duńskiego TDC i fińskiej Sonery, nadal rozważa możliwość fuzji i przejęć w Skandynawii, którą uważa za swój główny rynek.
Oczywiście, że szukamy. Jeżeli nadarzy się okazja dalszej synergii kosztów w krajach skandynawskich przez fuzje lub w inny sposób rozważymy je. Ale fuzja lub przejęcie za wszelką cenę nie ma sensu, powiedział.

Opinie:

Opinie archiwalne (26):

Komentuj

Komentarze / 26

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: