Testujemy Orange FunBox 3.0 i dekoder 4K Samsung ICU 100

Akcje partnerskie
Opinie: 47
Opinie: 47

Akcja partnerska

Do testów otrzymaliśmy urządzenia Orange oferowane od lutego bieżącego roku wraz z usługą łącza światłowodowego. Orange FunBox 3.0 oraz dekoder 4K Samsung ICU 100 to ważne elementy pakietu Orange LOVE.

W biurze do tej pory korzystaliśmy z modemu FunBox 2.0 bez oferty telewizyjnej. Abonament zapewnia nam łącze 600/60 Mbits. Oferta telewizyjna została nam włączona na czas testów dekodera IPTV.

Nasz testowy FunBox 3.0 jest dedykowany do łącz światłowodowych. Nowy modem nie obsługuje już łączy xDSL. Internet może być podłączony wyłącznie bezpośrednio światłowodem. Orange nie musi już montować specjalnych urządzeń przed FunBoxem (tzw. terminali optycznych ONT), które transferują sygnał optyczny na sygnał w kablu Ethernet. Urządzenie takie musi mieć osobne zasilanie i dodatkowo komplikuje instalację. Teraz rozwiązano to dużo prościej.

W przypadku dekodera największą nowością jest obsługa rozdzielczości ULTRA HD 4K. Dekoder pozwala na nagrywanie 3 kanałów jednocześnie oraz oglądanie czwartego. Do modemu można go podłączyć Ethernetem, ale także poprzez sieć WiFi (takiego podłączenia nie testowaliśmy). To wygodne rozwiązanie, gdy dodatkowy kabel sieciowy mógłby szpecić nasze mieszkanie lub dom.

Producentem nowego modemu jest SAGEMCOM, a nowego dekodera TV - Samsung.

Zestawy

Orange FunBox 3.0 otrzymujemy w pudełku wraz z zasilaczem, przewodem Ethernet oraz krótkim przewodem optycznym, który w naszym przypadku nie był do niczego potrzebny, bo światłowód był już doprowadzony do lokalu. Wystarczyło wyjąć go z dotychczasowego osobnego terminala optycznego. Przewód fiber jest zakończony wygodną wtyczką, którą łatwo i samodzielnie podłącza się do FunBox 3.0. Później wystarczy startowo zalogować się „na modemie” hasłem do neostrady i urządzenie jest podłączone do Internetu. Cała instalacja trwała około 5 minut.

Więcej gadżetów otrzymujemy w zestawie z dekoderem Samsung ICU 100. Oprócz dekodera w pudełku jest pilot, zasilacz, kabel Ethernet do podłączenia do modemu, kabel HDMI i kabel AV do podłączenia starego telewizora.

Obudowa

FunBox 3.0 jest zauważalnie mniejszy od wersji 2.0, ale jego design nie uległ dużej zmianie. Największą różnicę widać na liście łączy. Jako, że jest to modem dedykowany usłudze fiber to zniknęły łącza DSL i WAN. Z tyłu obudowy są 4 gniazda Ethernet 1 Gbits. Może trochę szkoda, że tych gniazd nie jest więcej, ale taki jest obecnie rynkowy standard w nowych routerach, bo większość urządzeń i tak podłączamy bezprzewodowo. Z przodu obudowy pozostał przycisk WPS (do łatwiejszego podłączania urządzeń WiFi), sprzętowy wyłącznik sieci WLAN oraz gniazdo USB (dla dysków i drukarek). Na górze obudowy znajdziemy komplet diod informujących o statusie działania urządzenia. FunBox 3.0 obsługuje także VoIP, czyli usługę zwykłego telefonu stacjonarnego.

Design nowego dekodera telewizyjnego jest spójny z modemem, choć wydaje się, że design urządzenia Samsung jest trochę bardziej elegancki i wysublimowany. Dekoder jest niewielki, ale należy pamiętać, że aby nagrywać na nim programy telewizyjne musimy do niego podłączyć zwykły dysk zewnętrzny. Jego pojemność powinna przekraczać 250 GB. Dysk ten jest podłączany z tyłu obudowy łączem w standardzie USB 3.0. Z przodu obudowy również znajdziemy port USB, ale służy on np. do wyświetlania zdjęć z naszego pendrive. Audiofile znajdą także złącze optyczne.

Dekoder

Modem

Pilot

W komplecie z dekoderem otrzymujemy bardzo czytelnego pilota. Pilot ma wygodne, gumowe duże przyciski. Nie jest to pilot radiowy, więc trzeba go kierować w stronę dekodera.

Interfejs użytkownika

Interfejs FunBox 3.0

Do interfejsu FunBoxa mamy dostęp na dwa sposoby – przez przeglądarkę oraz przez aplikację Mój Funbox. Więcej opcji jest dostępnych przez przeglądarkę pod adresem 192.168.1.1. Mamy tam do dyspozycji czytelny ekran startowy oraz wszystkie ustawienia dostępne w zaawansowanych routerach. Główne zakładki to: moja sieć ze statusem wszystkich połączeń, moje Wi-Fi, moje pliki (widać pliki z dysku przenośnego), mój telefon (gdy mamy aktywację VoIP) oraz wsparcie (ze statusem diod) i zaawansowane (z portami i protokółami). Interfejs ładuje się bardzo szybko i jest czytelny. Oto przykładowe zrzuty ekranu:

FunBox 3.0 udostępnia innym klientom Orange usługę Darmowe Orange WiFi. Oczywiście klient może ten dostęp wyłączyć.

Interfejs dekodera Samsung ICU 100

W Samsungu Orange wdrożył całkowicie nowy interfejs dla użytkowników telewizji IPTV. Został on podzielony na 4 główne strefy dostępne w menu głównym. Są to: TV, VOD, Moje konto i Moja strefa. Najważniejsze jest to, że menu jest przejrzyste, a wybieranie poszczególnych funkcji działa bardzo szybko i bez zwłoki. Na przykład wypożyczenie filmu trwa dosłownie sekundy.

Aby nagrywać programy telewizyjne do dekodera należy podłączyć zewnętrzny dysk. W zestawie testowym otrzymaliśmy dysk 500 GB ADATA. Podłączenie dysku trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund -urządzenie musi być odpowiednio przez dekoder przygotowane do nagrywania telewizji. Dekoder umożliwia równoczesne nagrywanie 3 kanałów podczas oglądania kolejnego. Nie dotyczy to nagrywania kanału 4K – inny kanał nie może być wówczas nagrywany. Dzięki funkcji TimeShifting można zatrzymać lub przewinąć oglądany program.

Dostępna jest także funkcja multiroom, umożliwiająca oglądanie telewizji na 2 telewizorach jednocześnie w cenie 10 zł z VAT miesięcznie. Można dokupić także Orange TV Go. Tych usług nie testowaliśmy.

W nowym dekoderze Orange możemy sprawdzić nasze płatności i faktury, prognozę pogody lub słuchać wybranych stacji radiowych.

Aplikacje mobilne

Z pakietem nowych urządzeń współpracują dwie aplikacje mobilne: Orange TV Go oraz Mój FunBox. Ta druga jest dostępna tylko dla systemu Android.

Orange TV Go to usługa mobilnej telewizji, z której możemy korzystać w przeglądarce, na tablecie lub smartfonie. Dzięki tej platformie mamy zdalny dostęp do naszych programów telewizyjnych. My nie otrzymaliśmy do niej dostępu na czas testów, ale można ją samodzielnie aktywować w menu dekodera. Miesięczny koszt to 4,99 zł.

Aplikacja Mój FunBox jest dostępna wyłącznie dla Androida. Aplikacja jest rozbudowana i możemy w niej zarządzać wieloma ustawieniami naszego routera. Dokonać w niej możemy np. podziału na dwie sieci 2.4 i 5 Ghz, możemy sprawdzić jakie urządzenia są w danej chwili podłączone do routera, zmienić hasło, ustawić, że WiFi będzie działać w określonych godzinach, udostępnić nasze hasło do sieci w postaci kodu QR. Aplikacja doradzi nam także gdzie najlepiej postawić router, aby WiFi działało najszybciej.

  

Jakość usług

Jakość usług internetowych

FunBox 3.0 obsługuje standard WiFi AC z czterema antenami działającymi w trybie MU-MIMO. Na jakość usług internetowych składa się ich stabilność oraz uzyskiwane prędkości przy połączeniu kablowym i przez WiFi. Jeśli chodzi o wyniki WLAN to Orange zaleca rozdzielenie sieci 2.4 i 5 Ghz. Domyślnie sieć ta pracuje pod jednym SSID. Nominalnie w sieci 2.4 GHz mamy szansę na uzyskanie maksymalnie 70 Mbits, a na 5 GHz ac 4x4 600 Mbits. Pamiętajmy także o niesamowicie niskich PING-ach, które wynoszą około 2 ms.

Oto szybkość pobierania i wysyłania danych uzyskana przez nas przy podłączeniach:

Ethernet do komputera PC

WiFi do komputera PC (Wi-Fi 5GHz AC - HP Elitebook 840 G3)

WiFi 5 Ghz do iPhone 6 Plus

WiFi 5 Ghz do Huawei P10

Jakość usług telewizyjnych

Obraz oferowany przez IPTV Orange jest bardzo dobrej jakości. Oczywiście najlepszą jakość oferuje kanał 4K oraz kanały HD. Programy SD powoli są przełączone przez nadawców do wyższej jakości i należy mieć nadzieję, że już niedługo znikną z ofert naszych operatorów.

Oferta programowa

Orange oferuje trzy główne pakiety:

 • pakiet optymalny 97 kanałów, 36 z nich jest w jakości HD
 • pakiet Bogaty – 144 kanałów, w tym 61 HD
 • pakiet Maksymalny 159 kanałów (69 HD).

Dodatkowo możemy wybrać pakiet HBO Go (był aktywowany) oraz pakiet Canal+. W opcji są także pakiety Dla dzieci oraz AXN NOW.

W ramach promocji, każdy nowy klient wybierający ofertę z dekoderem Samsung ma bez dodatkowych opłat dostęp do kanału muzycznego Festival 4K. Oferta telewizyjna 4K ma być wzbogacana.

IPTV Orange to także oferta VOD – pamiętajmy, że część filmów ma różne ceny za jakość SD i HD. W tej ofercie znajdziecie także filmy w jakości 4K.

Podsumowanie

W modemach internetowych klienci cenią przede wszystkim oferowaną przez nich prędkość oraz stabilność. Obie te cechy oferuje Orange FunBox 3.0. W połączeniach kablowych oferuje tyle, ile zapewnia nasze łącze, czyli w naszym przypadku 600 Mbits. Przez WiFi prędkość zbliżały się do 600 Mbits. Urządzenia podczas 2 tygodniowych testów ani razu nie musieliśmy resetować.

W przypadku dekodera najbardziej cenimy dobrą jakość oferowanego obrazu, szybkość i przejrzystość menu, stabilność. Również te warunki spełnia najnowszy Samsung ICU 100. Trochę szkoda może, że dysk do nagrywania nie jest wewnątrz jego obudowy, ale można przypuszczać, że duża część klientów po prostu nie ma potrzeby nagrywania telewizji i taki dysk na stałe jest im zbyteczny. Czekamy także na jeszcze więcej treści 4K. Jakość UHD to przyszłość telewizji. Są co do tego zgodni wszyscy analitycy. Dekoder Orange jest na tę jakościową rewolucję gotowy.

Podstawowe informacje o FunBox 3.0:

 • model urządzenia: F@st 5656 firmy Sagemcom
 • chipset Broadcom BCM68380
 • standard GPON 2,5G / 1,25G
 • pamięć - Flash 128 MB NAND, RAM 256 MB DDR3
 • Interfejsy:
  • GPON WAN (na dole obudowy)
  • 4x ETH LAN (RJ-45 1000 Mb/s)
  • 1x FXS (RJ-11)
  • 1x USB 2.0 (1A) (przód obudowy)
  • WLAN 2.4 GHz 802.11n
  • WLAN 5 GHz 802.11ac 4*4

Opinie:

Opinie archiwalne (47):

Komentuj

Komentarze / 47

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  kmn pisze: 2017-04-03 18:56
  ładna reklama/ tylko że łącz światłowodowych jak na super drogie lekarstwo.
  1
 • Users Avatars Mini
  Stefan pisze: 2017-04-03 20:39
  Czysta reklama a nie żadne testy. Dali, włączyli, trzeba trolować.
  0
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2017-04-03 21:08
  predkosci zostaly normalnie przetestowane...ten sprzet naprawde daje rade...swiatlo to swiatlo
  6
 • Users Avatars Mini
  mat pisze: 2017-04-03 21:50
  tak tak... sprawdźcie działanie TV po WiFi... "pikseloza" i co chwilę brak dostępu
  -5
 • Users Avatars Mini
  Oj pisze: 2017-04-03 23:22
  A ja się męczę z Neostradą która mi non stop się rozłącza, a prędkość to jakieś max 12 Mb. O światłowodzie to sobie mogę pomarzyć.
  8
 • Users Avatars Mini
  ja pisze: 2017-04-03 23:23
  artykuł sponsorowany jak nic...
  2
 • Users Avatars Mini
  Jasio pisze: 2017-04-03 23:25
  Jest cos nadawane w PL w 4K? zaraz a jest cos 1080p ?
  7
 • Users Avatars Mini
  Prawda pisze: 2017-04-04 09:05
  Czy Internet Orange na Fun Box 3.0 ma adres IP prywatny czy publiczny ?
  1
 • Users Avatars Mini
  daro pisze: 2017-04-04 09:07
  PREZES GACEK , i co pan na TO ? ( jest nju?) = Heyah wprowadza nową promocję dla użytkowników oferty na kartę, w ramach której dostajemy pakiet no limit i 10 GB za 25 zł. Usługa aktywowana jest na 30 dni.
  0
 • Users Avatars Mini
  Mic pisze: 2017-04-04 09:09
  Od dwóch tygodni mam neo 600 na światłowodzie (bez tv) i prędkości na WiFi wymiatają. Bez problemu można wykręcić ponad 500mbit. Kabel już umarł...
  2
 • Users Avatars Mini
  Mic pisze: 2017-04-04 09:35
  @Prawda FB3 ma adres publiczny
  1
 • Users Avatars Mini
  PG_Słodowiec pisze: 2017-04-04 10:58
  No cóż, autor tego artykułu nie zadał sobie trudu, żeby zastanowić się co pisze, chociaż by w temacie WiFi. Nie zastanowił go fakt, że urządzenie po WiFi powinno mieć przepustowość 600 Mbits a uzyskał zaledwie ponad 213 Mbits przy P10 oraz 473 Mbits przy Iphone? a gdzie to słynne 600 Mbits po WiFi? Swoją drogą zastanawiam się jak wam się udało z Iphone uzyskać 473 Mbits ? Technicy z orange którzy byli u mnie uzyskali max 240 Mbits po 5 Ghz i mówią że to jest max jaki można wyciągnąć nawet z kartą obsługującą standard AC. Jak dla mnie to jest jedna wielka ściema z tym sprzętem od Orange. Fakt po kablu moje łącze ma przepustowość 600 Mbits ale po WiFi lekko ponad 200 Mbits to wszystko. Komentarz techników z Orange był następujący: Jak pan chce mieć więcej po WiFi niż 200 Mbits to proszę postawić swój własny router. Czy tak ma wyglądać serwis i dostarczane usługi przez największego dostawcę usług światłowodowych???
  -12
 • Users Avatars Mini
  Prawda pisze: 2017-04-04 12:26
  Dzięki MIC. A pytanie czy można ustawić tryb mostu na WAN aby adres publiczny dostał mój router prywatny ?
  2
 • Users Avatars Mini
  Mic pisze: 2017-04-04 13:19
  @PG Słodowiec To że masz g*wniany sprzęt nie znaczy że taki mają wszyscy. Zainwestuj w iphone albo macbooka pro ;) Zresztą w artykule widzę że na elitebooku też daje radę (no może nie 600 ale 593). P10 - no cóż... @Prawda Nie mam pojęcia czy tak można zrobić. Takiego portu u siebie nie widzę.
  -2
 • Users Avatars Mini
  Prawda pisze: 2017-04-04 13:28
  WAN - czyli port ETH1 lub 2 lub 3 lub 4 :-) Jak do niego podebniesz swój prywatny router to czy możesz FB ustawić tak aby ten router podpięty na ETH dostał adres publiczny a nie adres FB już prywatny ( tak zwany tryb bridge ) ?
  3
 • Users Avatars Mini
  obserwator pisze: 2017-04-04 16:42
  @PG_Słodowiec - a ja mam wrażenie, że na siłę próbujesz coś udowodnić nie mając przy tym jakiegokolwiek pojęcia o działaniu sieci wi-fi. W bardzo dużym uproszczeniu: aby uzyskać maksymalne szybkości na urządzeniu odbierającym sygnał wi-fi to musi ono być kompatybilne z routerem pod względem ilości anten (w tym wypadku 4), czy chociażby obsługiwanych szerokości kanałów oraz obsługiwanych typów modulacji. Wi-Fi w paśmie 5G ma kilka specifikacji i w zależności od niej mogą być obsługiwane szerokości 20, 40MHz lub 20, 40, 80MHz lub 20, 40, 80, 160MHz łącznie z tak zwanym channel bondingiem - łączeniem dwóch oddzielnych kanałów.
  3
 • Users Avatars Mini
  PG_Slodowiec pisze: 2017-04-05 09:27
  @obserwator - stary nie ucz ojca dzieci robić jak mówi przysłowie, nie próbuję nic udowodnić tylko chcę pokazać że sprzęt nie jest przystosowany softowo do oferty 600 Mbits. Być może sprzętowo teoretycznie można uzyskać taką prędkość (lub zbliżoną) ale błędy w sofcie i brak możliwości zmiany stawień sprzętu (nawet w opcjach zaawansowanych) go dyskwalifikują. Zamówiłem usługę 600 Mbits, w żadnej specyfikacji oferty nie ma żadnego zastrzeżenia że po WiFi usługa nie działa z taką prędkością (chociaż jak każdy średnio kumaty użytkownik miem, że to nigdy nie jest przełożenie prędkości jeden do jednego po WiFi), ale mam prawo oczekiwać że przepustowość w paśmie 5Ghz będzie przynajmniej na poziomie 70-80% transferu zamówionego a nie 25-30%. Do tego mam zastrzeżenie a nie do samej usługi bo ta działa dobrze. Inną kwestią którą warto poruszyć jest fakt, że dekoder TV ma softowo zablokowaną przez Orange możliwość odbierania sygnału za pośrednictwem kabla sat (w przeciwieństwie do funbox 2), co w konsekwencji oznacza, że jeśli łącze internetowe pada to nie masz w domu TV. Nie chodzi o to, aby krytykować Orange że ma ofertę do dupy, ale chodzi o to bay pokazać słabe punkty, które w łatwy sposób mogą zostać poprawione, dzięki czemu produkt może być lepszy i bardziej przyjazny jego użytkownikowi. Miłego dnia dla wszystkich!
  -9
 • Users Avatars Mini
  Mii pisze: 2017-04-05 10:03
  Nie po to operator kładzie światłowód, żeby tv przez satelite puszczać. Orange zamierza nadawać kanały w 4k, więc światłowód nadaje się do tego idealnie. Co do wifi to przeciętny Kowalski ma sprzęt, na którym wifi do 50 mbits działa, więc dywagacje czy pójdzie komuś 500 czy pełne 600 to dla większości sf.
  2
 • Users Avatars Mini
  Mic pisze: 2017-04-05 21:27
  @PG_słodowiec co ty za bzdury piszesz? Kabel sat w funbox2? Kabel sat w modemie??? Ty wogóle masz tą usługę czy tylko tak sobie trolujesz? Żeby dzieci robić to najpierw musisz mieć dziewczynę :D
  4
 • Users Avatars Mini
  obserwator pisze: 2017-04-05 22:00
  @PG_Slodowiec - dalej brniesz w swojej niewiedzy a dodatkowo udowadniasz, że masz problemy z logicznym myśleniem. Dobra rada: nie rób dzieci, bo wyrządzisz im krzywdę. Zobacz na test w powyższym artykule i zwróć uwagę na pozycję "WiFi do komputera PC (Wi-Fi 5GHz AC - HP Elitebook 840 G3)". Problemem nie jest software tego routera tylko posiadane przez Ciebie hardware! Mam nadzieję, że rozróżniasz pojęcia software i hardware, bo po lekturze Twoich komentarzy śmiem w to wątpić.
  4
 • Users Avatars Mini
  Kermiz pisze: 2017-04-05 22:17
  Artykuł bardzo wybiórczy na plus dla orange. Na przyklad autor nawet się nie zająknął o problemach z wyświetlaniem informacji o aktualnym programie na kanale telewizyjnym. Nie ma 5 minut podczas przełączania, żeby na planszy informacyjnej zamiast tytułu aktualnego programu pojawiał się komunikat: informacje niedostępne.
  2
 • Users Avatars Mini
  ~~~~ pisze: 2017-04-08 20:12
  Fajnie, ale ja osobiście wolałbym łącze symetryczne powiędzmy 100Mb/100Mb
  4
 • Users Avatars Mini
  Marcin pisze: 2017-04-08 20:32
  Mam pakiet ogolny przełącznik programy i kilka kanałów pod rząd jest niedostępnych a z listy nie można ich usunąć okropnie mnie to denerwuje żeby nie napisać wku.wia
  3
 • Users Avatars Mini
  Kruk pisze: 2017-04-09 22:13
  Menu dekodera to jakaś masakra, lista kanałów i informacje o programach bardzo mało czytelne, trzeba się na klikać na pilocie żeby dotrzeć do podstawowych informacji, kanały dodane do zaplanowanego oglądania nie przełączają się, jest tylko komunikat który zakrywa prawie cały ekran że na innym kanale mamy coś zaznaczone, brak możliwości sprawdzenia ilości wolnego miejsca na dysku, VOD to jakaś kpina tam prawie nic nie ma a za większość chcą 10zł. Moja opinia po testach bardzo negatywna!!!
  3
 • Users Avatars Mini
  Daro87 pisze: 2017-04-10 10:29
  Netiowe nowe dekodery to chociaż maja pewne łącze swiatlowodowe np dekoder Technicolor TG
  -3
 • Users Avatars Mini
  Wezmyr pisze: 2017-04-15 22:38
  *** mat- uzywam cały czas Funboxa 3 i ICU przez WIFI. Działa bez zarzutu (mam 600 w domu). *** Marcin- dlatego masz możliwość ustawienia sobie listy. Ustawiasz raz i nie masz problemu z kanałami do których nie masz dostępu. ***PG Słodowiec- no coż, jakoś w domu bez problemu na Nexusie 5X wyciągam 520- 560Mb/s przez WIFI (na lapku po kablu nawet 690Mb/s a po WIFI na Zenbooku- 550-590Mb/s) więc nie pisz głupot, tylko zmień sobie sprzęt.
  0
 • Users Avatars Mini
  Pawel9933 pisze: 2017-05-04 22:04
  Czesc. Mam 300Mb z opisywanymi sprzetami i potwerdzam wszystko co kest napisane w artykule. Bardzo duzo pracuje przez internet i ani razu mnie nie zawiódł od 02.2017. Polecam wszyskim. A spekulacje ze sponsorowane czy nie. Mnie nie interesuje. TO DZIALA I JUZ
  0
 • Users Avatars Mini
  Powerware pisze: 2017-05-11 23:59
  Mam setkę i multiroom, działa jak trzeba, prędkości na wifi są kwestią sprzętu na którym chcemy z niego korzystać. Jak to mówią z gówna bata nie ukręcisz. Właśnie droga redakcjo dziwne, że wi-fi na dekoderach nie przetestowaliście, bo z przykrością musielibyście powiedzieć, że to gówno nie działa ;) Jak dekoder stoi przy samym routerze, to jeszcze jakoś idzie, ale jak dekoder w pokoju obok (na lapku są 4/5 kreski zasięgu) próbuje połączyć się przez wifi zamiast kabla, to niby się połączy, ale będzie co chwilę zrywało i nawiązywało połączenie, za czym idzie nic nie pooglądamy. Nawiasem mówiąc jestem też monterem światłowodów orange i to jest jakiś dramat, że do jasnej cholery wprowadzili w lutym dekodery z wifi, wszyscy monterzy podjarani, że nie będzie trzeba się tak pieprzyć z multiroomami czy z dekoderami w innych pokojach niż router, a tu dupa... Po dwóch dniach oficjalny komunikat orange "Zakaz montowania dekoderów po wifi"... Testowali tyle czasu ten sprzęt, a i tak coś im nie pykło... Klienci wkur***, monterzy wkur***, orange kolejny raz pokazuje swoją nieudolność w pewnych kwestiach.
  3
 • Users Avatars Mini
  shc73 pisze: 2017-05-27 14:15
  Próbuję użytkować ICU-100 Samsunga od jakiegoś tygodnia. Firmware 01.17.41. Ogólnie - masakra. Spróbujcie zrestartować dekoder przy wyłączony TV z zasilania - po wyłączeniu dekodera można już tylko go zrestartować z tylnego wyłącznika (wisi). Nie wspomnę o podłączeniu przez wyjście analogowe (podobnie jak wyżej). Podłączenie dysku PVR (Segate 250 GB USB3.0) - insaluje się, ale po wejściu w nagrywarke - E01 (brak dysku). Co do WiFi pomiędzy Funboxem a ICU-100 - praktycznie nieużyteczne, co potwierdzają technicy instalatorzy (zakaz takiej konfiguracji od Orange).
  2
 • Users Avatars Mini
  wolvverine pisze: 2017-06-23 20:40
  FunBox 3.0 to syf jakich mało. Nie pozwala zmienić adresacji sieci LAN (zablokowane klasy prywatne, np: 10.xx.xx.xx ), zablokowane zmiany DNS , brak możliwości zastąpienia go przez jakiś normalny router światłowodowy - Orange blokuje zmianę ONT. Brak możliwości ustawienia trybu bridge.
  3
 • Users Avatars Mini
  Longhorn pisze: 2017-07-17 14:47
  Mam usługę z Orange internet 300 Mb plus tv,mieszkam w Trójmieście,mogę powiedzieć tyle,że wszystko hula,nie mam nic do zarzucenia ,jak na razie,miałem poprzednio net z tv z UPC,ale tam to nie dość,że drogo,to jeszcze nie zawsze dekoder Horizon dawał radę,trzeba było go nie raz i dwa resetować.Łącze WIFI w Orange działa stabilnie i zależy to od telefonu,jaka jest prędkość,ja mam s6 edge i nie narzekam,a zupełnie nie rozumiem ,dlaczego tutaj taka fala hejtu na Orange.Ja nie jestem zwolennikiem tej firmy,ale wybrałem ją,bo jest tańsza od konkurencji i działa stabilnie,a miałem czas by ją przetestować.
  3
 • Users Avatars Mini
  klient pisze: 2017-08-01 21:41
  Mam 100 Mb, tv, stacjonarny i komórkę od 3 miesięcy, wszystko jest ok. Porównując z poprzednim BADZIEWIEM z Vectry, to jest Niebo, a tamto Piekło. Tyle w temacie.
  2
 • Users Avatars Mini
  Fedyk pisze: 2017-08-09 19:32
  Bla,bla,bla reklama - a brak prostej i jasnej instrykcji obsługi pilota. Przykład - jak stworzyć listę ulubionych.
  3
 • Users Avatars Mini
  pracowik pisze: 2017-08-15 14:21
  panowie i panie tak się składa że jestem pracownikiem firmy które instaluje usługi dla firmy Orange. Nie mam zbyt dużo czasu dlatego napiszę wprost. Jeżeli posiadacie 20 letnie telewizory bez wejścia hdmi i 10 letnie laptopy i oczekujecie prędkości po wifi 100mb lub więcej proponuje udać się do lekarza.
  5
 • Users Avatars Mini
  WALDEK pisze: 2017-09-02 12:59
  Mam problem z instalowaniem Orange światłowód monterzy byli wcoraj jeden rozwalił się na fotelu, bez zapytania się ,drugi powiedział żebym dał mu drabinę jeśli mam taką ,miałem ,przyniosłem z balkonu ,gniazdo ze światłowodem było już wcześniej zainstalowane,więc mieli chyba łatwiznę,okazało się że nie ,ponieważ mam stary telewizor z euro złączem muszę sobie dokupić euro-złączkę z czinczem , dobra podłączyli komputer, poprosiłem żeby wytłumaczył mi jak zmienić hasło do WI FI wytłumaczył mi ale ja nie za bardzo zrozumiałem [JEGO MŁODSZY KOLEGA LEŻAŁ CAŁY CZAS W MOIM FOTELU ]poprosiłem żeby napisał mi na kartce krok po kroku jak to zrobić ,zrobił taka minę że poczułem się jak idiota ,dobra ,udałem że rozumiem ,pomyślałem zadzwonię na infolinię to mi wytłumaczą krok po kroku ,następnie monter ,dobra to my już wszysko ,a ja ,a telefon miał być gratis ,monter wie pan ,telefon to jak w tym dekoderze zaświeci się jeszcze jedna czerwona dioda to pan sobie podłączy ,teraz pan podpisze, tutaj , tutaj ,ja na to ale mówię halo nie mam telewizji nie mam telefonu ,no internet działa pomyślałem że nie podpiszę nawet zacząłem tłumaczyć monterowi ,że mi to nie odpowiada na to on że tak musi być bo w zestawie nie ma euro złączki więc nie ma telewizji {zdenerwował sie że wahałem się czy podpisywać umowę według której otrzymałem to czego nie otrzymałem} ,telefonu też nie ma bo jeszcze dioda się nie świeci no i pewnie kiedyś dostanę numer ,no ale mam internet super szybki SWIATŁOWODEM koniec końców żona podpisz przecież wszystko ma działać ,podpisałem ,wyszli ,no to ja na rower i po euro złączkę do sklepu ,kupiłem euro złączkę pędzę z powrotem do domu ,rozpakowuję montuję do telewizora ,NIE DZIAŁA cholera biorę telefon komórkowy w tym czasie ORANGE napisało mi już trzy esemesy czy jestem zadowolony i jak bardzo ,idę do internetu , pomyślałem ,napiszę niech mi pomogą ,a tu cholera brak sygnału ,nie będzie internetu ,ja za telefon i dzwonię do tych ludzi którzy wysłali smsa że jak będę miał problemy ze światłowodem to mam wysłać smsa z napisem TAK ,wysłałem ,zadzwoniono do mnie, za pięć dziesięć minut ,opisałem sytuacje ,powiedziano mi że skontaktują się z najbliższym monterem , a monter przyjdzie nie wiadomo kiedy , a ja siedzę bez telewizji , internetu .No to się zdenerwowałem porozłączałem te ich dekodery i podłączyłem te które miałem wcześniej , oczywiście wszystko zaczęło działać ,nie wiem czy powinienem spakować te ich dekodery do kartonu po bananach i zanieść do punktu ORANGE. pozdrawiam Waldek
  3
 • Users Avatars Mini
  Kris pisze: 2017-09-03 00:50
  Nie zgadzam sie z waszymi hejtami. U mnie sytuacja wyglada inaczej. Od ponad miesiaca mam swiatlowod i telewizje, wszystko dziala normalnie. Internet non stop pelna predkosc i ani razu nie zerwalo polaczenia, czego nie moglem powiedziec o zwyklej neostradzie 20mb/s bo tam to kilka razy w tygodniu zrywalo. A telewizje z dekodera odbieram właśnie poprzez wifi z funboxa i nie widze tu absolutnie żadnych problemów.. nic nie zamula, nic nie zrywa, nie ma pikseli, super jakosc obrazu. Byc moze dlatego ze urzadzenia znajduja sie w tym samym pomieszczeniu 25m2. Dodam ze nie chcialem aby montazysci podlaczali mi dekoder ze wzgledu na to ze jest strasznie kiepskie dojscie przy tv i nie chcialem miec utytłanej calej sciany przez montażyste wiec powiedzialem ze podlacze to sam skoro wszystko opisane jest w instrukcji z tym ze mialem zamiar podlaczyc poprzez kabel bo nie mialem bladego pojecia ze jest druga opcja czyli przez wifi,ale sprobowalem tego rozwiazania i tak smiga do tej pory..
  2
 • Users Avatars Mini
  Damian pisze: 2017-09-15 21:35
  Jak podłączyć Gx-pl680 dekoder samsunga z kinem domowym Denon AVR - X 1200 w Zeby dźwięk i obraz szedł przez kino domowe. Na obecna schwile idzie tylko dźwięk .
  0
 • Users Avatars Mini
  testo pisze: 2017-09-30 09:54
  No niestety oprogramowanie w dekoderach Orange jest zarówno Sagem jak i Samsung jest po prostu tragiczne. Prawdopodobnie pisane przez tych samych programistów, którzy chyba są jakimiś początkującymi amatorami. Miałem Sagemcom obecnie mam Samsung. Listy ulubionych nie da się ustawić według własnej kolejności. Aby przeczytać informację o następnym programie należy się strasznie naklikać. Przy tym zapomina na jakim kanale było się poprzednio. Nagrywanie kilku kanałów na Samsungu na razie mi się nie udało. nagrało tylko jeden. Nie da się odtwarzać w zwolnionym tempie (lubię piłkę nożną i czasem chciałbym sprawdzić czy jest ten karny czy nie). W przeglądaniu programów pokazuje listę kilku programów na dwie godziny ale po najechaniu na jakiś program wyświetla idiotyczne okienko z nazwą tego programu, które zasłania część programów. Poza tym pilot wcale nie jest dobry tylko totalnie do kitu. Klawisze nieintuicyjne i w ciemności kompletnie nie wiadomo co trzeba nacisnąć. Najlepiej w środku nocy wstać z łóżka i zaświecić światło. Mogę już teraz napisać, że po zakończeniu umowy rezygnuję z TV z Orange.
  0
 • Users Avatars Mini
  rambo pisze: 2017-10-20 22:09
  Wcześnie miałem neostradę, to była tragedia .... Od ok. roku mam łącze światłowodowe: internet 300 Mbs, i telewizję. Do chwili obecnej żadnego problemu. Światłowód to nowa epoka ....
  0
 • Users Avatars Mini
  Andrzej21 pisze: 2017-10-25 11:07
  Kupiłem dysk zewnętrzny ADATA HM900 3TB i podłączyłem do dekodera Samsung ICU 100. Dekoder go widzi, instaluje a kiedy po zakończeniu instalacji chce wejść do nagrywania (PRV) to mam komunikat:" Dysk nie został wykryty. Sprawdź czy dysk twardy został prawidłowo podłęczony do portu USB znajdującego się z tyłu dekodera. Do nagrywania wymagane jest urządzenie ze standartem USB 3.0 i o pojemności minimum 128 GB. Kod błedu: E01." Na dekoderze świeci się pomarańczowa kontrolka PRV. Powtarzałem instalację dysku 5 razy i efekt zawsze ten sam.
  0
 • Users Avatars Mini
  andy pisze: 2017-11-17 12:08
  ta reklama nic nie wnosi. Interesuje mnie Telewizja - jakim kablem łączy się funbox z dekoderem ? czy dekoder może być sterowany pilotem telewizora (pilot uniwersalny) ? czy posiada HDMI ARC ? w jakim formacie są nagrywane pliki na dysk ?, czy są szyfrowane czy nie ?, czy można nagrane programy udostępniać na innych urządzeniach ? Internet - czy funbox ma DLNA, czy ma wbudowany serwer ftp, czy można zarządzać uprawnieniami do plików na dysku, czy można ustawić automatyczną kopię zapasową na inny serwer ?
  0
 • Users Avatars Mini
  Saah pisze: 2017-11-27 10:00
  Radio 5GHz jest 3x3: http://www.sagemcom.com/broadband/gateways/ftth-gateways/fst-5655/
  0
 • Users Avatars Mini
  jocker pisze: 2017-11-30 00:18
  mam i działa co tu pisać a jak czytam wypociny co po niektórych to białko w oczach się ścina . Mam stary tv na euro złącze i zamówił dekoder 4K hahah jaja jakieś ?
  0
 • Users Avatars Mini
  Rafcio pisze: 2017-12-22 21:20
  Shimano. Mam zestaw jak wyzej zareklamowany. Dekoder podlaczony kablem. Internet hula ok. Natomiast samsung musze wlaczac 2 razy. Za pierwszym razem jak wlacze to obraz mruga i dzwieku nie ma. Juz wymienialem dekoder. Bo pierwszy wogole dzwiek przerywal. Reset niebieski zolty niebieski pomaga tylko do wylaczenia. Co to kuzwa jest???
  0
 • Users Avatars Mini
  TomekW pisze: 2018-01-06 10:07
  Dekoder i TV Minusy: 1.Szkoda ze pilot nie jest radiowy, trudno nim trafić. 2.Info o kanale albo nie ma albo pojawia się dopiero po chwili po przejściu na ten kanal 3.Nie można podejrzeć co będzie dalej na danym kanale, pokazuje się tylko jeden kanał do przodu. 4.Info o kanałach zajmuje zbyt dużo miejsca i zasłania obraz. 5.Dekoder mógłby być szybszy Na plus 1.Jakosc obrazu naprawdę rewelacja w porównaniu z NC+ 2.Ulubione kanały i przechodzenie po nich, fajne. Ogólnie usability jest gorsze niż dekodera NC+, nie wziąłbym go drugi raz.
  0
 • Users Avatars Mini
  TomekW pisze: 2018-01-06 10:10
  Zapomniałem, pilota nie można zaprogramować z innymi TV niż Samsunga, żenada.
  0
 • Users Avatars Mini
  owek pisze: 2018-01-19 14:28
  Wymieniali juz 4 krotnie funboxa 3.0 ,ciagle sie wiesza lub wylacza czekam do konca umowy i przenosze sie do innej sieci
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: