Test software

Newsy
Opinie: 37

Kilka dni temu dowiedziałem się, że podczas targów Komtel w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, na stoisku Plus GSM dokonuje się darmowej wymiany oprogramowania w telefonach Nokia 7110 i 3210. Będąc posiadaczem tej pierwszej z softem w wersji 4.88, natychmiast się tam udałem. Pan z Plusa wgrał mi nowy soft bez najmniejszych problemów. Wtedy pozostało mi już tylko wstukać magiczną kombinację *#0000#. Na wyświetlaczu ukazał się miły moim oczom widok. 

W ten sposób stałem się posiadaczem Nokii z oprogramowaniem w wersji 5.00 z 9.11.2000 roku. Cieszyłem się jak dziecko, myśląc, że prawdopodobnie znikną wszystkie problemy, jakie dotychczas miałem z moim telefonem. Jak się później okazało Nokia wprowadziła kilka rewolucyjnych zmian i masę drobnych poprawek, które jednak wydatnie poprawiają komfort pracy z tą słuchawka. Na tym etapie prac, inżynierowie Nokii pragnęli usprawnić pracę telefonu, ponieważ większość błędów, które występowały we wcześniejszych softach, została już wyeliminowana. 

Najważniejszą zmiana, przynajmniej z mojego punktu widzenia, było zwiększenie pamięci sms`ów w telefonie. Wciąż zastanawia mnie jak udało się to ludziom z Nokii. W poprzednich softach w telefonie mieściło się 50 smsów + smsy które można zapisać na karcie SIM, teraz w telefonie możemy już zapisać 150 smsów + pamięć karty SIM. Niektórzy z moich znajomych twierdzą, że odbyło się to kosztem pamięci przeznaczonej na spis telefonów, ale moje dotychczasowe testy nie potwierdziły tej tezy. Nie chcę twierdzić, że pamięć 100 smsów wzięła się znikąd. Ale sami powiedzcie, cos w tym jest... 

Mając do dyspozycji pamięć 160 smsów (150 + 10) można już całkiem śmigle sobie poczynać. Można spokojnie trzymać trochę smsów w archiwum, nie obawiając się, że zabraknie nam miejsca na nowe wiadomości. Nie są mi już też straszne smsowe ataki moich znajomych, którzy czasem postanawiają obdarzyć mnie stoma wiadomościami. + dla Nokii i dla wszystkich posiadaczy 7110. 
Kolejnym ważnym usprawnieniem, jest poprawa funkcjonowania baterii wibracyjnej. W poprzedniej wersji softu bateria zachowywała się bardzo chimerycznie. Nie zważając bynajmniej na ustawienia profilu, wibrowała kiedy tylko chciała. Było to bardzo stresujące. Raz przegapiłem kilka ważnych telefonów, bo bateria nie zadziałała. Innym razem zaczęła wibrować w najmniej odpowiednim momencie, straszne. Chyba wiecie, co mam na myśli. 
Poprawiono także funkcjonowanie spisu telefonów. Działa on szybciej niż w starszych telefonach. Podniesiono również jego funkcjonalność wprowadzając drobne ale istotne ulepszenia. Na przykład kiedy wybierzemy menu szukaj w spisie telefonów i wstukamy literę która nas interesuje, po wybraniu opcji usuń kursor pozostaje w tym samym miejscu, nie wracając, tak jak dawniej do litery A. 
Dodano także dodatkowa funkcję w menu gry, która pozwala włączać i wyłączać dźwięki gier z poziomu tego menu. Nie trzeba już wracać do menu dostosowania profilu. Oszczędzamy czas, który możemy spożytkować grając do upadłego w węża lub inną fajną grę. 
Pojawiły się także dwie nowe funkcje w ustawieniach WAPu. Pozwalają one na włączenie zwijanie tekstu podczas przeglądania sieci oraz, co bardzo przydatne, na wyłączenie oglądania grafiki. Przeglądarka WAPu jest też stabilniejsza, jeszcze ani razu nie zawiesiła mi się. Tak trzymać. 
Teraz łyżka dziegciu do beczki miodu, w nowym sofce zauważyłem pewien błąd związany z logami grup osób. Mianowicie mimo poprawnego wczytania loga grupy do telefonu, prawa połowa pierwszej linii od dołu wyświetlacza, zawsze pozostaje czysta. Jest to błąd który nie występował w poprzednich wersjach oprogramowania. Wstydźcie się panowie... 
Trzeba przyznać, że nowy soft znacznie usprawnia i ułatwia prace z Nokią 7110. Mogę ze spokojem polecić wymianę oprogramowania każdemu, kto posiada starszą jego wersję. Jeśli jednak posiadacie Nokię z softem 4.88 a za wymianę oprogramowania macie zapłacić 100 zł, przeczytajcie dokładnie ten tekst i zastanówcie się, czy w waszym przypadku warto to zrobić. Jeśli możecie natomiast wymienić soft za darmo, zróbcie to, naprawdę warto... 
W przyszłości inżynierowie Nokii mogliby zastanowić się nad wprowadzeniem kilku ulepszeń. które znalazły się w najnowszym sofcie dla Nokii 3210 (wersja 6.0). Ale o tym napiszę już wkrótce.

Opinie:

Opinie archiwalne (37):

Komentuj

Komentarze / 37

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: