Thierry Breton został nowym szefem France Telecom

Newsy
Żródło: Reuters
Opinie: 5

France Telecom potwierdził w środę, że dotychczasowy szef elektronicznego koncernu Thomson MultiMedia, Thierry Breton został wybrany na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej francuskiego operatora telekomunikacyjnego.

W komunikacie spółka poinformowała, że jeszcze w środę decyzję rady zatwierdzi rząd, który posiada 55,5 procent akcji France Telecom. Za wyborem Bretona głosowało 14 z 21 członków rady nadzorczej.

Nowy szef francuskiego operatora zapowiedział, że po przeprowadzeniu dwumiesięcznego audytu podejmie decyzję w sprawie zrefinansowania wierzytelności spółki.

"Breton powiedział, że audyt potrwa dwa miesiące. Jego celem jest przywrócenie zaufania rynków finansowych do spółki. Wszystkie opcje zostaną przeanalizowane" - powiedział Jean-Michel Gaveau, przedstawiciel związków zawodowych CGT i członek rady nadzorczej France Telecom.

Gaveau dodał, że płaca Bretona nie została jeszcze ustalona. Jako prezes Thomsona Breton zarabiał o jeden milion euro więcej niż poprzedni szef France Telecom, Michel Bon.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: