TikTok wprowadza zabawne ograniczenia dla nastolatków

Newsy
Opinie: 0
TikTok wprowadza zabawne ograniczenia dla nastolatków

TikTok wprowadza zmiany dotyczące domyślnych ustawień dla kont nastolatków. Osobom poniżej 18 roku życia zostanie automatycznie ustawiony 60-minutowy dzienny limit w aplikacji.

W nadchodzących tygodniach każde konto należące do użytkownika poniżej 18 roku życia otrzyma automatyczny 60-minutowy dzienny limit czasu przed ekranem. Jeśli limit ten zostanie osiągnięty, młody użytkownik zostanie poproszony o podanie hasła, aby móc kontynuować przeglądanie aplikacji. Limit ten więc nie będzie praktycznie żadnym ograniczeniem.

Nastolatki będą mogli też samodzielnie wyłączyć ten limit lub go zwiększyć.

Funkcje ograniczania czasu spędzanego na platformie uzupełniają inne ustawienia przeznaczone dla kont nastolatków. Przykładowo, osoby w wieku 13-15 lat mają domyślnie ustawione prywatne konta, co umożliwia im dokonywanie świadomych wyborów dotyczących tego, co, kiedy i komu chcą udostępniać. Bezpośrednie wiadomości są dostępne tylko dla osób od 16. roku życia, a jeśli ktoś chce prowadzić streaming na żywo, musi mieć ukończone 18 lat. 13 lat to minimalny dopuszczalny wiek użytkownika

Tik Tok wprowadza też nowe narzędzia dla rodziców:

  • Niestandardowe dzienne limity czasu przed ekranem: opiekunowie będą mogli dostosować dzienny limit czasu przed ekranem dla nastolatka, w tym wybrać różne limity w zależności od dnia tygodnia. Dzięki temu dorośli mogą skrócić czas aktywności w aplikacji w dni robocze, gdy dziecko chodzi do szkoły, a wydłużyć go w weekendy, święta czy wakacje.
  • Pulpit nawigacyjny czasu przed ekranem: rodzice w jednym miejscu znajdą podsumowanie dotyczące ilości czasu spędzonego w aplikacji, liczbę uruchomień TikToka oraz zestawienie czasu spędzonego na platformie z podziałem na dzień i noc. Takie dane będą pomocnym argumentem w czasie rozmów na temat konieczności ograniczenia przez dziecko aktywności online.
  • Wyciszanie powiadomień: TikTok umożliwia ustawienie harmonogramu wyciszania powiadomień na kontach nastolatków. Konta użytkowników w wieku 13-15 lat nie otrzymują domyślnie powiadomień push od 21:00, zaś osoby w wieku 16-17 lat mają je wyłączone od 22:00.
  • Nowa kontrola treści: opiekunowie będą mieć większy nadzór nad treściami oglądanymi przez nastolatków dzięki nowemu sposobowi na filtrowanie filmów za pomocą słów lub hashtagów. To rozwiązanie jest jeszcze w fazie opracowania i testów

Tik Tok wprowadza też przypomnienie o śnie. O ustalonej godzinie pojawi się okienko z informacją, że czas wylogować się z aplikacji.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: