Klienci T-Mobile mogą samodzielnie rejestrować karty SIM

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Klienci T-Mobile jako pierwsi w Polsce mogą samodzielnie rejestrować karty SIM w aplikacji

Klienci T-Mobile jako pierwsi w Polsce mogą samodzielnie rejestrować karty SIM w aplikacji Mój T-Mobile. W kolejnym etapie ta możliwość zostanie wprowadzona także dla klientów Heyah na kartę.

Wystarczy, że klient potwierdzi swoją tożsamość kontem bankowym za pośrednictwem bezpiecznego narzędzia opracowanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową – mojeID.

W jaki sposób przebiega rejestracja karty SIM?

  • Gdy użytkownik ma już aplikację, wybiera „Zarejestruj nową kartę SIM” i rozpoczyna proces rejestracji.
  • Aby poprawnie zarejestrować kartę, należy podać numer telefonu, który chcemy zarejestrować, numer PUK oraz adres e-mail.
  • Następnie klient zostaje przekierowany do MojeID, aby mógł potwierdzić swoją tożsamość. W tym celu wybiera swój bank i loguje się do niego – bank przedstawi dane, które będą przekazane do T-Mobile: imię, nazwisko, PESEL. Dopiero po wyrażeniu zgody przez klienta, zostaną one przesłane i na ich podstawie nastąpi rejestracja karty.

Jeśli jest to nowy profil klienta lub został do niego dodany adres e-mail, wysłany zostanie także e-mail z linkiem do utworzenia hasła. Dzięki temu użytkownik będzie mógł zalogować się do aplikacji nie tylko numerem telefonu i kodem, ale także adresem mailowym i hasłem.

Gdy użytkownik zaloguje się do aplikacji na swój profil kolejny raz, będzie mógł zarejestrować następne karty bez weryfikacji bankowej, ponieważ raz zweryfikowana tożsamość pozwala na zarejestrowanie kolejnych kart na tym samym profilu.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: