T‑Mobile Polska stawia na chmurę Microsoftu - start usług w tym roku

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Deutsche Telekom i Microsoft rozszerzyli strategiczne partnerstwo dotyczące wdrożeń rozwiązań chmurowych o nasz region.

Deutsche Telekom rozszerza swoje usługi w chmurze dla odbiorców z obszarów Europy Środkowej i Wschodniej.

Wspólnie z Microsoft zapewni wysoko standaryzowane usługi chmury publicznej Microsoft Azure, usług Dynamics 365 i Office 365 w dziewięciu krajach.

To kolejny krok w strategicznym partnerstwie ogłoszonym przez Microsoft i Deutsche Telekom w zeszłym roku.

Usługi będą dostępne w Polsce, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Węgrzech, Rumunii, Macedonii, Czarnogórze i Grecji, lokalnie oraz z wykorzystaniem infrastruktury zewnętrznej.

Projektowi towarzyszy utworzenie, w ramach T-Systems Polska, lokalnego zespołu specjalistów w obszarze rozwiązań chmurowych klasy Enterprise.

Projekt zakłada aktywność lokalnego zespołu na rynku polskim w zakresie audytu potrzeb oraz audytu istniejących systemów informatycznych klienta, wyboru odpowiednich produktów oraz realizacji procesów wdrożeniowych w oparciu o rozwiązania rozwijane przez międzynarodowy zespół Microsoft Acceleration Center utworzony w ramach Grupy DT.

W najbliższym czasie T‑Mobile Polska i T-Systems Polska planują zatrudnić w tej roli ponad 30 specjalistów, a w skali całej grupy DT w projekt zaangażowanych zostanie 3500 ekspertów rozwiązań chmurowych.

Prezentację oferty stworzonej w oparciu o nowe kompetencje spółka zapowiada na trzeci kwartał, a do końca roku planuje pozyskanie pierwszych projektów komercyjnych.

W ramach startu projektu T‑Mobile zaoferuje potencjalnym odbiorcom 5 bezpłatnych audytów technologicznych rozwiązań chmurowych.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: