T-Mobile ma bardzo ważną umowę na zieloną energię

Newsy
Opinie: 0
T-Mobile Polska

T-Mobile podpisał kolejne kontrakty na produkcję zielonej energii.

W ramach współpracy, spółki z grupy V-Ridium wybudują 2 farmy wiatrowe i 3 fotowoltaiczne, które zapewnią około 200 GWh energii elektrycznej rocznie i pomogą zredukować co roku ponad 145 tysięcy ton emisji CO2. Pierwsze instalacje fotowoltaiczne zbudowane w ramach tej współpracy rozpoczną działanie w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Instalacje zbudowane w ramach współpracy łącznie osiągną moc 98 MW. 200 GWh rocznie pokrywa większość zapotrzebowania T-Mobile Polska. To więcej, niż wynosi średnioroczne zużycie prądu przez niemal 70 tysięcy gospodarstw domowych w Polsce. Instalacje pozwolą na ograniczenie emisji CO2 o ponad 145 tysięcy ton każdego roku.

Umowy zostały podpisane ze spółkami, w których udziały posiada Augusta Energy sp. z o.o. należąca do joint-venture V-Ridium Power Group sp. z o.o. oraz spółki KGAL ESPF 4 Holding Sàrl z siedzibą w Luksemburgu.

Dzięki kontraktowi vPPA (virtual Power Purchase Agreeement) i budowie 5 farm OZE obniżymy nie tylko nasz ślad węglowy, ale także koszty pozyskania energii, gwarantując sobie przewidywalność cen w perspektywie aż 15 lat – powiedział Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska.  

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: