Są wyniki T-Mobile za III kw. 2021

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Są wyniki T-Mobile za III kw. 2021

W trzecim kwartale 2021 T‑Mobile Polska zanotował wzrost przychodów organicznych o ok. 2,2% (r/r). Przychody organiczne według operatora to suma przychodów raportowanych oraz szacowanego wpływu regulacji stawek MTR/FTR na wynik. Przychody raportowane spadły o 0.6% do 1.621 mld zł.

 

Na koniec trzeciego kwartału baza klientów T‑Mobile osiągnęła 11,425 mln, co oznacza wzrost o 354 tys. w porównaniu z analogiczny okresem ubiegłego roku.

 

Raportowane przychody wyniosły 1,6 mld zł po uwzględnieniu negatywnego wpływu regulacji stawek MTR/FTR. Organicznie zysk byłby wyższy o 45 mln zł w porównaniu do porównywalnego kwartału ubiegłego roku, co oznaczałby wzrost o 2,2% (r/r).

 

Wzrostu zysku EBITDA AL podniósł się do poziomu 5,5% (w porównaniu do 4,1% wzrostu EBITDA AL w pierwszej połowie roku). Zysk EBITDA AL urósł do 457 mln zł.

 

Średnie miesięczny współczynnik odejść klientów kontraktowych (contract churn) był na poziomie 0,6% - najniższym w skali całego roku 2021.

 

Teraz dynamicznie rozwijamy ofertę konwergentną i dzięki kolejnym partnerstwom dysponujemy już drugim co to wielkości zasięgiem usług światłowodowych w Polsce – powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T‑Mobile Polska.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: