To dlatego Apple otwiera 2 swoje salony w Indiach

Newsy
Żródło: Bloomberg
Opinie: 0
Apple's India sales hit $6 bln in year through March- Bloomberg News

Bloomberg donosi, że sprzedaż Apple w Indiach w roku do marca osiągnęła nowy rekordowy poziom prawie 6 miliardów dolarów, co podkreśla rosnące znaczenie tego rynku dla producenta iPhone'ów. CEO Tim Cook przybywa do tego kraju, by otworzyć dwa pierwsze oficjalne salony Apple Store.

Przychody w Indiach wzrosły o prawie 50% w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy wyniosły one 4,1 miliarda dolarów. Apple planuje opublikować wyniki finansowe za pierwszy kwartał 4 maja i sygnalizuje, że spodziewa się spadku całkowitej globalnej sprzedaży.

Firma uruchomiła swój sklep internetowy w Indiach w 2020 roku, a sprzedaż z pewnością urośnie, gdy otworzy swój pierwszy sklep stacjonarny we wtorek w ekskluzywnym rejonie biznesowym w finansowej stolicy Mumbaju. Dwa dni później planuje otworzyć sklep w stolicy, Nowym Delhi.

Sprzedaż Apple w Indiach wzrosła podczas pandemii, ponieważ klienci kupowali iPhony, iPady i komputery MacBook do pracy i nauki zdalnej. Ten trend utrzymuje się nadal, a do wzrostu sprzedaży przyczyniły się również opcje finansowania i wymiany urządzeń.

Na razie tylko około 4% z blisko 700 milionów użytkowników smartfonów w Indiach posiada iPhone'y, ponieważ na rynku przeważają tańsze lokalne marki oraz chińscy i południowokoreańscy producenci. Ale firma z Cupertino w Kalifornii już teraz jest liderem sprzedaży urządzeń powyżej 365 dolarów (dane za zeszły rok).

Apple Store służą jako kluczowe punkty sprzedaży i prezentacji, a także często stają się kultowymi miejscami turystycznymi.

Apple nie podaje informacji o przychodach z Indii w swoich raportach finansowych, ale jest zobowiązana do raportowania rocznej sprzedaży w kraju przed władzami lokalnymi. W roku finansowym do marca 2022 roku firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 333,8 miliardów rupii (około 4,1 miliarda dolarów). Mimo że to mniej niż 2% całkowitej globalnej sprzedaży Apple, to znaczenie indyjskiego rynku rośnie, a amerykański producent dodatkowo rozwija swoją lokalną produkcję. W ubiegłym roku finansowym firma potroiła swoją produkcję iPhonów w Indiach, przekraczając poziom 7 miliardów dolarów wartości produkowanych urządzeń.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: