To te aplikacje zapychają sieci stacjonarne

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
To te aplikacje zapychają sieci stacjonarne

Deutsche Telekom podał aktualną listę aplikacji, które w niemieckiej sieci stacjonarnej pobierają i wysyłają najwięcej danych.

Liderem download (pobieranie z sieci w stronę klienta) w sieci stacjonarnej Deutsche Telekom w grudniu był YouTube. Platforma wideo wyprzedziła usługi streamingowe Netflix, Amazon Prime i Disney. Na piątym miejscu znalazła się platforma Playstation.

Pod względem upload (wysyłanie od klienta w stronę sieci) danych iCloud wyprzedza Google APIs, Amazon Web Services i Microsoft Teams. Na piątym miejscu znalazł się Discord.

Deutsche Telekom pochwalił się też, że ma 1 mln klientów sieci światłowodowej. W zasięgu tej usługi jest 8 mln gospodarstw domowych w Niemczech. 380 000 kolejnych gospodarstw domowych uzyskało dostęp do sieci światłowodowej w grudniu.

36 milionów gospodarstw domowych może zarezerwować co najmniej taryfę z prędkością do 100 megabitów na sekundę (Mbit/s). Spośród nich, ponad 30 milionów gospodarstw domowych może uzyskać taryfę do 250 Mbit/s lub więcej.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: