TP chce szybkiego zakończenia problemów z I ligą

Newsy
Żródło: Gazeta Wyborcza
Opinie: 4
Opinie: 4

Gazeta Wyborcza opublikowała list prezesa Telekomunikacji Polskiej do ministra sportu dotyczący sytuacji w I lidze piłki nożnej. Treść listu:

Szanowny Pan
Tomasz Lipiec
Minister sportu
Ministerstwo Sportu Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Krucza 24/26, 00-921 Warszawa

Grupa Telekomunikacja Polska jest mocno zaangażowana w sponsoring polskiego sportu. Dotyczy to szczególnie najbardziej popularnej w Polsce dyscypliny sportowej, jaką jest piłka nożna. Nasza marka Orange jest tytularnym sponsorem I ligi piłki nożnej o nazwie "Orange Ekstraklasa", a Telekomunikacja Polska od 2002 roku wspiera jako główny sponsor narodową reprezentację Polski. Jesteśmy poza tym partnerem polsko-ukraińskiej oferty do organizacji Euro 2012 oraz wspieramy jako główny partner największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce "Puchar TP im. Marka Wielgusa". Wszystkie te inicjatywy prowadzimy we współpracy z jednym, uprawomocnionym do tego podmiotem - Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Z wielkim niepokojem obserwujemy rozwój wypadków i sytuację wokół polskiej piłki w ostatnim czasie. Wydarzenia te absolutnie nie sprzyjają budowaniu pozytywnego wizerunku piłki nożnej. Afera korupcyjna rzuca cień na całe środowisko piłkarskie, a także podmioty z nim współpracujące. Skuteczność w jej zwalczaniu jest więc dla nas absolutnym priorytetem. Z uwagą analizujemy rozwój sytuacji i rozważamy jej potencjalne skutki na naszą współpracę.

Liczymy na szybki wybór nowych władz Polskiego Związku Piłki Nożnej i będziemy bacznie przyglądać się skuteczności działania, szczególnie w zakresie realnego zwalczania korupcji w polskiej piłce. Liczymy na determinację w działaniach zmierzających do szybkiego unormowania sytuacji. Jest to wręcz warunkiem koniecznym dla naszego dalszego aktywnego zaangażowania w sponsorowanie polskiego futbolu.

Jesteśmy otwarci na wszelką współpracę, która mogłaby przyspieszyć lub polepszyć proces naprawczy.

Z wyrazami szacunku,

Maciej Witucki

Prezes zarządu

Opinie:

Opinie archiwalne (4):

Komentuj

Komentarze / 4

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Piotr pisze: 2007-02-26 10:38
  I dobrze, że to napisali. Nawet im wybaczę błąd językowy :-) ("skutki na naszą współpracę")
  0
 • Users Avatars Mini
  ATieQ pisze: 2007-02-26 13:49
  Hehe ... TP nawet sie właczyła w rozwiązanie afery korupcyjnej ... ciekawe co z tego będą mieli ;>
  0
 • Users Avatars Mini
  j pisze: 2007-02-26 14:14
  Jakby nie było TP jest uczestnikiem ONZ-towskiego Global Compact (jednym z niweielu w Polsce), co wiąże się między innymi z silnym nastawieniem na pietnowanie wszelkiego rodzaju korupcji.
  0
 • Users Avatars Mini
  j pisze: 2007-02-26 14:21
  W końcu TP jest jedną z niewielu firm, która uczestniczy w ONZ-owskim Global Compact, a to m.in. deklaracja walki z wszelkimi przejawami korupcji
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: