TP Internet stworzyła Centrum Certyfikacji Signet

Newsy
Żródło: TP Internet
Opinie: 2

Grupa Kapitałowa TP SA będzie oferować rozwiązania służące podniesieniu bezpieczeństwa działania przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych na rynku transakcji elektronicznych dzięki stworzonej przez Centrum Certyfikacji Signet Jednolitej Platformie Bezpieczeństwa.

TP Internet w dniu 16 maja br., stworzyła Centrum Certyfikacji Signet, oferujące kompleksowe rozwiązania teleinformatyczne wykorzystujące technologię podpisu elektronicznego i zapewniające poufność danych przesyłanych pomiędzy partnerami funkcjonującymi na rynku, a także uwierzytelnienie tak klientów jak i działające w sieci firmy.

Równocześnie utworzono Radę Naukową przy CC Signet, która ma stanowić ciało doradczo-nadzorcze opiniujące działania Centrum, szczególnie w zakresie polityk bezpieczeństwa, certyfikacji i rejestracji. Rada składa się z grupy cenionych autorytetów w dziedzinie kryptografii polskiego środowiska naukowego, co będzie stanowiło dodatkową gwarancję zaufania do oferowanych rynkowi rozwiązań jednolitej platformy bezpieczeństwa transakcji i komunikacji elektronicznej.

"Bezpieczeństwo zawsze jest nierozerwalnie związane z zaufaniem. Zaufaniem do stosowanych technik, technologii, organizacji, ludzi i systemu prawa - mówi Wiesław Paluszyński Dyrektor Pionu Bezpieczeństwa Transakcji Elektronicznych w TP Internet. "Zamierzamy budować je wspólnie z naszymi potencjalnymi klientami, jak i osiągnąć przez zastosowanie w sposób jawny procedur i standardów wynikających z zasad dobrej praktyki i solidności. Obecnie weszliśmy w fazę uruchomiania rozwiązań zgodnie z wytycznymi europejskimi oraz procedurą stosowaną we wszystkich profesjonalnych światowych zastosowaniach Klucza Publicznego, dlatego właśnie potrzebna jest Rada Naukowa CC Signet" - dodaje Paluszyński.

Nominacje członkom Rady Naukowej Centrum Certyfikacji Signet, tworzonej przez TP Internet dla Grupy Kapitałowej TP S.A. w dniu dzisiejszym wręczył Paweł Rzepka Prezes Zarządu TP S.A.

""Zapewnienie bezpieczeństwa w gospodarce elektronicznej jest głównym problemem ograniczającym jej rozwój w Polsce i na świecie. Postawiliśmy sobie za zadanie stworzenie jednolitej platformy dla bezpiecznych transakcji elektronicznych opartej na Infrastrukturze Klucza Publicznego - stwierdza Yann Gontard Prezes TP Internet. "Usługi utworzonego przez TP Internet Centrum Certyfikacji w sposób naturalny uzupełniają ofertę Grupy Kapitałowej zarówno dla biznesu jak i klientów indywidualnych. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na świadczenie usług finansowych, administracyjnych i handlowych poprzez Internet, koniecznością staje się zapewnianie rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo transakcji dokonywanych za pośrednictwem sieci komputerowych." - dodaje Gontard.

Jednolita Platforma Bezpieczeństwa Centrum Certyfikacji Signet to całościowe rozwiązanie zapewniające integralność wszystkich systemów bezpieczeństwa. Produkty zbudowane w oparciu o nią zapewniają poufność, wiarygodną identyfikację użytkownika, niezaprzeczalność dokonywanych transakcji. Oferta skierowana jest do podmiotów, które potrzebują rozwiązań pozwalających na zabezpieczenie i uwierzytelnienie danych przesyłanych w Internecie. Dzięki udziałowi Centrum Certyfikacji Signet w tworzeniu podstaw formalno-prawnych oraz poprzez stosowanie w naszych rozwiązaniach standardów norm europejskich, zbudowana Platforma Bezpieczeństwa będzie oferować najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz zapewniać powszechny dostęp do usług przy wykorzystaniu sieci teleinformatycznych. Stworzona jednolita platforma bezpieczeństwa z własną Infrastrukturą Klucza Publicznego będzie stanowić zarówno element bezpieczeństwa elektronicznego samej Grupy Kapitałowej, jak i służyć do oferowania klientom zewnętrznym usług gwarantujących prowadzenie bezpiecznej komunikacji w każdej sieci komputerowej - zarówno lokalnej, korporacyjnej czy Internecie.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  bronek pisze: 2001-05-21 17:23
  coz... w polsce juz jest cerntrum wydajace certyfikaty. poco tworzyc kolejne??? dlaczego bede musial korzystac z wielu cetyfikatow zamiast z jednego?
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2004-08-06 15:47
  w dniu 16 maja br., stworzyła Centrum Certyfikacji Signet, oferujące kompleksowe rozwiązania teleinformatyczne wykorzystujące technologię podpisu elektronicznego i zapewniające poufność danych przesyłanych pomiędzy partnerami funkcjonującymi na rynku, a także uwierzytelnienie tak klientów jak i działające w sieci firmy. Równocześnie utworzono Radę Naukową przy CC Signet, która ma stanowić ciało doradczo-nadzorcze opiniujące działania Centrum, szczególnie w zakresie polityk bezpieczeństwa, certyfikacji i rejestracji. Rada składa się z grupy cenionych autorytetów w dziedzinie kryptografii polskiego środowiska naukowego, co będzie stanowiło dodatkową gwarancję zaufania do oferowanych rynkowi rozwiązań
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: