TP planuje dalsze redukcje zatrudnienia

Newsy
Żródło: TP S.A.
Opinie: 1
Opinie: 1

Zarząd Telekomunikacji Polskiej zawarł ze wszystkimi związkami zawodowymi działającymi w spółce nową Umowę Społeczną na lata 2009-2011. Od 1 stycznia 2009 r. zastąpi ona poprzednie ustalenia dokonane w tym zakresie w grudniu 2006 r.

Umowa Społeczna dotyczy między innymi polityki zatrudnienia, w tym roli mobilności wewnętrznej, rekrutacji i outsourcingu, podwyżek wynagrodzeń (nie mniej niż 3% w 2009r.) oraz umożliwienia odejść z firmy za odszkodowaniami pracownikom, którzy nie mogą dostosować swojego profilu zawodowego do zmieniających się potrzeb rynkowych. Określony został także maksymalny pułap rekrutacji zewnętrznej na poziomie nie wyższym niż 650 w skali roku.

W latach 2009 - 2011 z pakietu odejść dobrowolnych będzie mogło skorzystać maksymalnie 4,9 tys. pracowników. Oferta odejść dobrowolnych skierowana będzie do pracowników objętych Ponadzakładowym Układem Zbiorowym Pracy dla Pracowników Telekomunikacji Polskiej i dotyczyć będzie pracowników we wszystkich lokalizacjach geograficznych, w których umiejscowione są struktury organizacyjne spółki.

Średnia wartość pakietu na odchodzącego pracownika w okresie obowiązywania Umowy wyniesie około 47 tys. zł, przy czym wysokość odprawy będzie zależała od stażu pracy w TP. Realizacja procesu pozwoli "dostosować organizację frmy do zmieniających się potrzeb klienta, a także umożliwi wzrost poziomu efektywności spółki".

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: