TP S.A. jak Microsoft

Newsy
Opinie: 5

Prawdopodobnie dziś wpłynie do sejmu projekt nowelizacji prawa antymonopolowego, która ma pozwolić URT i UOKiK na podział TP S.A. na części. Każda z nich mogłaby obsługiwać jedną strefę numeracyjną (z wykluczeniem jednoczesnego bycia operatorem międzymiastowym i międzynarodowym). Przedstawiciele TP S.A. są oburzeni projektem, który dziś ma wpłynąć do sejmu. Konkurencja uważa, że sam pomysł jest dobry, ale nierealny. Podział miałby nastąpić już 1 stycznia 2002 roku. Warunkiem jest wcześniejsze uznanie TP S.A. przez URT za podmiot dominujący

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  PeteVine pisze: 2001-07-24 12:39
  Raczej jak AT&T
  0
 • Users Avatars Mini
  jarecki pisze: 2001-07-24 13:37
  Pomysł znakomity, choc akcjonariusze francuscy nie ucieszą sie zbytnio ;-))) Jedno co mi się nie podoba to :"Każda z nich mogłaby obsługiwać jedną strefę numeracyjną" dlaczego każda z nich nie miałaby obsługiwać kilku stref (a w każdej strefie byłoby kilka konkurujących podmiotów wyłonionych z Telepsa? To tak trochę jak kasy chorych (po jedna na województwo) a OFE (wiele w kraju, konkurujących...)
  0
 • Users Avatars Mini
  m. pisze: 2001-07-24 14:43
  IMHO: to nie jest dobry pomysl, jedna firma z jedym miesice bedzie sie zrec z inna firma w drugim miesicie itd... rozwalanie tepsy na kilkanascie firm nic nie da, dlaczego? popatrzcie: np. w Gdansku mamy: TPS.A. i Netie, gdy rozwala TPS.A. na regiony to bedzie .... regionalna Tepsa i Netia ... i co to da? inna sprawa jak bedzie kilka firm np. szczecinska Tepsa, gdanska tepsa, Netia itp ... wtedy to ma sens!
  0
 • Users Avatars Mini
  PaPi pisze: 2001-07-24 17:06
  Moze ktos chce sie zalozyc o duza Finlandie ze gowno z tego bedzie? 1. Zbyt niskie poparcie w parlamencie (trzeba swoich wprowadzac na stanowiska prezesow po wygranych wyborach), a ze glupi narod znowu nie zaglosuje na tych co maja pieniadze tylko na zebrakow tym te checi beda wieksze. 2. Przy takim podziale wartosc firmy spadnie (bo znacznie ciezej bedzie byc monopolista w kilkunastu kawalkach), a przy obecnym rozdawnictwie i przyszlym (SLD) trzeba bedzie duuuuzo pieniazkow Jedyna szansa ze wyjatkowo umiejetnie zarzadzajacy wszystkim FT doprowadzi do takiego podzialu ale w wyniku doprowadzenia firmy na skraj bankructwa :-) Pozdro PaPi
  0
 • Users Avatars Mini
  ziutek pisze: 2001-07-24 20:57
  zle porownianie. widac, ze autorzy gsmonline malo wiedza o telekomunikacji. wlasciwe: "TP SA jak AT&T". z tym drugim juz to zrobiono: podzial.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: