TP S.A. stawia na leasing komputerów

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 0

Telekomunikacja Polska negocjuje z Europejskim Funduszem Leasingowym powołanie spółki świadczącej usługi dla małych i średnich firm przez Internet. Porozumienie zainicjowali francuscy inwestorzy obu firm: France Telecom i Credit Agricole. Do spółki może również wejść CA Lukas Bank. W pierwszej fazie spółka ma się skoncentrować na leasingu komputerów, później jednak zakres usług ma być rozszerzony. Ciężar zarządzania operacyjnego ma spoczywać na EFL, zaś operator dostarczy dostęp do sieci. W zamian będzie otrzymywać prowizję od transakcji. Na przykład, raty leasingowe będzie można regulować z rachunkiem telefonicznym.
Nadzieję na duże przychody z obsługi sektora MSP rozbudziły w Telekomunikacji Polskiej przepisy nakazujące firmom rozliczanie się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych przez Internet. Początkowo będą to podmioty zatrudniające co najmniej 27 osób (potem ta granica będzie się obniżać). Także urzędy skarbowe niedługo umożliwią składanie zeznań podatkowych przez sieć.
Tymczasem większość małych firm nie tylko nie ma dostępu do Internetu, ale nawet nie używa komputerów. Stąd pomysł oferty dzierżawy sprzętu z jednoczesnym podłączeniem do sieci.
Internetowa oferta dla małych i średnich firm ma być promowana jesienią tego roku. TP SA przygotowuje zakrojoną na szeroką skalę kampanię promocyjną. We wrześniu spodziewana jest prezentacja strategii internetowej TP SA. Poza spółką z EFL, dużą rolę będą w niej odgrywać usługi autoryzacji transakcji elektronicznych oraz portal internetowy Wirtualna Polska.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: