TP S.A. związała ręce URT

Newsy
Żródło: Puls Biznesu
Opinie: 5

4 czerwca TP SA złożyła do Sądu Antymonopolowego zażalenie na postanowienie prezesa UOKiK stwierdzającego, że ma dominującą pozycję na rynku. Wydanie ostatecznej decyzji w tej sprawie opóźni się - możliwe, że nawet o pół roku. W tym czasie URT nie będzie mógł m.in. karać spółki za niewywiązywanie się z obowiązków operatora dominującego. Urząd zamierzał 5 czerwca wydać ostateczną decyzję w tej sprawie.

TP S.A. nie zgadza się z postanowieniami UOKiK dotyczącymi wyłączności na świadczenie połączeń międzynarodowych (spółka wspomina o wielu firmach, które świadczą tego typu usługi poprzez VoIP). Wątpi także w to, że lokalni operatorzy muszą dostosowywać z konieczności swoje cenniki do cenników TP S.A. Najważniejszym elementem zażalenia jest jednak wątpliwość dotycząca podstawy, na mocy której stwierdzono, że TP SA jest operatorem dominującym po przekroczeniu 40 proc. udziału w rynku usług powszechnych. Spółka podaje w wątpliwość metodę, jaką URT zastosował do określenia jej pozycji rynkowej.
Bez decyzji o uznaniu TP SA za operatora o dominującej pozycji URT nie będzie mógł w pełni wykorzystać przysługujących mu ustawowych uprawnień. Chodzi o egzekwowanie obowiązków narzuconych ustawowo na operatora dominującego, dotyczących m.in. udostępniania własnej sieci.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  p pisze: 2001-06-08 15:07
  Poczynania TPSA sprawią, że być może już wkrótce faktycznie przestaną być operatorem dominującym :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  m. pisze: 2001-06-08 15:24
  wybory zmienia tyle ze ekipa "swietojebliwych" zamieni sie na ekipe "starych znajomych", jednak TePsy zostana operatorem dominujacym, dlaczego? warto poczytac posty o blokowaniu wspolpracy z innymi operatorami, slowa: "poczekamy, zobaczymy" nie maja juz uzasadnienia bo ile mozna czekac, IMHO: nic nie zmieni sytuacji TPS.A. i nikogo z (p)oslow to nie obchodzi (nie wazne czy ASW czy SLD!)
  0
 • Users Avatars Mini
  zzzziutek pisze: 2001-06-08 21:14
  Przeciez to jest żałosne kiedy TP SA, która ma ponad 95% rynku Polskiego twierdzi, ze to nie prawda, ze ma 40%. Te ponad 90% podają wszystkie firmy zagraniczne - czytałem różne raporty o Polskiej telekomunikacji zrobione przez firmy zagraniczne i tam zawsze podawali liczby powyżej 90% dla TP SA. Polska to taki kraj gdzie pies z kotem wodke pije i wszystko jest mozliwe. Busz i 3ci swiat, tak to jest. W kraju cywilizowanym byłoby to nie do pomyślenia. Azja nasz wyprzedziła, do Europy daleko i postaje Afryka (patrz nasza drużyna piłkarska)... DNO.
  0
 • Users Avatars Mini
  Marcin pisze: 2001-06-12 11:37
  Ciekawe, że URT i Tpsa to zchn... Sami siebie pozywają do sądów tylko po to aby opóźnić proces liberalizacji rynku, bo przecież ostatnio zawarto bardzo ciekawy aneks do umowy z France Telekom, wicej na stronie www.internetstandard.pl/news.asp?newsid=1817
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2004-08-06 16:43
  możliwe, że nawet o pół roku. W tym czasie URT nie będzie mógł m.in. karać spółki za niewywiązywanie się z obowiązków operatora dominującego. Urząd zamierzał 5 czerwca wydać ostateczną decyzję w tej sprawie. TP S.A. nie zgadza się z postanowieniami UOKiK dotyczącymi wyłączności na świadczenie połączeń międzynarodowych (spółka wspomina o wielu firmach, które świadczą tego typu usługi poprzez VoIP). Wątpi także w to, że lokalni operatorzy muszą dostosowywać z konieczności swoje cenniki do cenników TP S.A. Najważniejszym
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: